Wspólnota Żywego Różańca
- Szczegóły
- Sławomir Smolak
W naszej parafii istnieje Wspólnota Żywego Różańca Matki Bożej Fatimskiej.
Liczy 700 osób tj. 35 kółek różańcowych.
Opiekunek Wspólnoty Żywego Różańca jest Ks. Prałat Antoni Pietruszka.
Zelatorzy spotykają się z opiekunem na spotkaniach formacyjnych w każdą III Niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12 w sali nr 2.
Pani Halina Sadowska pełni funkcje Zelatorki parafialnej a jednocześnie decyzją Biskupa Siedleckiego z dnia 30 maja 2015 r. została przedstawicielką dekanatu łukowskiego I w Diecezjalnej Radzie Żywego Różańca.
- Odsłony: 838
- Szczegóły
- Sławomir Smolak
Matka Boża związała konkretne obietnice z odmawianiem Różańca. Dała je bł. Alanusowi de Rupe wielkiemu krzewicielowi Różańca i założycielowi pierwszego, historycznie znanego bractwa różańcowego. Maryja zachęca do modlitwy różańcowej także w innych uznanych przez Kościół objawieniach: w Fatimie, w Lourdes i w naszym polskim Gietrzwałdzie, a obecnie być może także w Medjugorie. Często ukazywała się właśnie z różańcem w ręku. Niech te obietnice staną się zachętą dla każdego z nas.
- Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca świętego otrzyma wyjątkowe łaski.
- Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
- Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
- Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.
- Odsłony: 809
- Szczegóły
- Sławomir Smolak
Ceremoniał Żywego Różańca (fragmenty)
Ceremoniał Żywego Różańca powstał z troski o dobro duchowe Narodu polskiego i rozwój religijno-moralny obecnych i przyszłych pokoleń. Ufamy, że Żywy Różaniec, jako wypróbowane narzędzie Opatrzności Bożej zjednoczenia ludzi z Bogiem i z braćmi oraz środek uświęcania dusz, pomoże młodemu pokoleniu skutecznie wytrwać w wierze Ojców.
o. Szymon Niezgoda, dominikanin, Promotor Różańca świętego w Polsce
1. Żywy Różaniec założony w 1826 r. przez Marię Paulinę Jaricot, zatwierdzony przez papieży i poddany jurysdykcji zakonu dominikańskiego, w formie dzisiejszej ustalony już wcześniej przez papieża – dominikanina św. Piusa V, składa się z czterech części: radosnej, światła, bolesnej i chwalebnej oraz z dwudziestu tajemnic wiary, objawionych w Ewangelii i dotyczących życia, śmierci i chwały Jezusa i Maryi.
- Odsłony: 1054
- Szczegóły
- Sławomir Smolak
Obowiązki członków Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii:
- Odmawianie codziennie jednego dziesiątka Różańca według przydzielonej tajemnicy na dany miesiąc w papieskich intencjach modlitewnych oraz w intencjach całej naszej parafii.
- Udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
- Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w modlitwach i życiu wspólnoty parafialnej (prowadzenie różańca w I i III sobotę miesiąca).
- Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
- Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.
- Udział w miesięcznych spotkaniach formacyjnych
- Udział w pogrzebie i mszy za zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca.
- Odsłony: 871
- Szczegóły
- Sławomir Smolak
„Przez Maryję do Chrystusa", poprzez odmawianie różańca do bliskości z Bogiem podążają ci, którzy każdego dnia rozważają zbawcze tajemnice z życia Jezusa i Jego Matki. To potężne zaplecze modlitewne dla wszystkich działań duszpasterskich podejmowanych w naszej parafii. Każde dzieło, niezależnie czy to jest pielgrzymka, przygotowanie dzieci do I Komunii św. czy też młodzieży do Bierzmowania, jest wpierw Bogu polecone w modlitwie setek serc odmawiających codziennie Zdrowaś Maryjo.
Wiemy, że modlitwa odgrywa ogromną rolę i dzięki niej możemy wiele zyskać, i wiele wyprosić. Dzięki temu, że mamy wspólny cel - jedno zadanie - wspieramy się nawzajem, budujemy wspólnotę parafialną i pogłębiamy życie duchowe.
- Odsłony: 991