I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

217931
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
386
3623
7955
201487
29357
37288
217931

Your IP: 3.227.3.146
2019-11-21 11:33

Wspólnota Żywego Różańca

W naszej parafii istnieje Wspólnota Żywego Różańca Matki Bożej Fatimskiej.

Liczy 700 osób tj. 35 kółek różańcowych.

Opiekunek Wspólnoty Żywego Różańca jest Ks. Prałat Antoni Pietruszka.

Zelatorzy spotykają się z opiekunem na spotkaniach formacyjnych w każdą III Niedzielę po Mszy Św. o godzinie 12 w sali nr 2.

Pani Halina Sadowska pełni funkcje Zelatorki parafialnej a jednocześnie decyzją Biskupa Siedleckiego z dnia 30 maja 2015 r.  została przedstawicielką dekanatu łukowskiego I w Diecezjalnej Radzie Żywego Różańca.

Matka Boża związała konkretne obietnice z odmawianiem Różańca. Dała je bł. Alanusowi de Rupe wielkiemu krzewicielowi Różańca i założycielowi pierwszego, historycznie znanego bractwa różańcowego. Maryja zachęca do modlitwy różańcowej także w innych uznanych przez Kościół objawieniach: w Fatimie, w Lourdes i w naszym polskim Gietrzwałdzie, a obecnie być może także w Medjugorie. Często ukazywała się właśnie z różańcem w ręku. Niech te obietnice staną się zachętą dla każdego z nas.

 • Ktokolwiek będzie Mi służył przez odmawianie Różańca świętego otrzyma wyjątkowe łaski.
 • Obiecuję Moją specjalną obronę i największe łaski wszystkim tym, którzy będą odmawiać Różaniec.
 • Różaniec stanie się bronią przeciw piekłu, zniszczy, pomniejszy grzechy, zwycięży heretyków.
 • Spowoduje on, że cnoty i dobre dzieła zakwitną; otrzyma on od Boga obfite przebaczenie dla dusz; odciągnie serca ludu od umiłowania świata i jego marności; podniesie je do pożądania rzeczy wiecznych.

Ceremoniał Żywego Różańca  (fragmenty)

Ceremoniał Żywego Różańca powstał z troski o dobro duchowe Narodu polskiego i rozwój religijno-moralny obecnych i przyszłych pokoleń. Ufamy, że Żywy Różaniec, jako wypróbowane narzędzie Opatrzności Bożej zjednoczenia ludzi z Bogiem i z braćmi oraz środek uświęcania dusz, pomoże młodemu pokoleniu skutecznie wytrwać w wierze Ojców.

o. Szymon Niezgoda, dominikanin, Promotor Różańca świętego w Polsce


1. Żywy Różaniec założony w 1826 r. przez Marię Paulinę Jaricot, zatwierdzony przez papieży i poddany jurysdykcji zakonu dominikańskiego, w formie dzisiejszej ustalony już wcześniej przez papieża – dominikanina św. Piusa V, składa się z czterech części: radosnej, światła, bolesnej i chwalebnej oraz z dwudziestu tajemnic wiary, objawionych w Ewangelii i dotyczących życia, śmierci i chwały Jezusa i Maryi.

Obowiązki członków Wspólnoty Żywego Różańca w naszej parafii:

 1. Odmawianie codziennie jednego dziesiątka Różańca według przydzielonej tajemnicy na dany miesiąc w papieskich intencjach modlitewnych oraz w intencjach całej naszej parafii.
 2. Udział w miesięcznej zmianie tajemnic różańcowych.
 3. Częste przystępowanie do sakramentów świętych oraz udział w modlitwach i życiu wspólnoty parafialnej (prowadzenie różańca w I i III sobotę miesiąca).
 4. Rozszerzanie czci Maryi przykładem życia i działalnością apostolską.
 5. Odważne stawanie w obronie wiary i Kościoła.
 6. Udział w miesięcznych spotkaniach formacyjnych
 7. Udział w pogrzebie i mszy za zmarłych członków Wspólnoty Żywego Różańca.

„Przez Maryję do Chrystusa", poprzez odmawianie różańca do bliskości z Bogiem podążają ci, którzy każdego dnia rozważają zbawcze tajemnice z życia Jezusa i Jego Matki. To potężne zaplecze modlitewne dla wszystkich działań duszpasterskich podejmowanych w naszej parafii. Każde dzieło, niezależnie czy to jest pielgrzymka, przygotowanie dzieci do I Komunii św. czy też młodzieży do Bierzmowania, jest wpierw Bogu polecone w modlitwie setek serc odmawiających codziennie Zdrowaś Maryjo.
Wiemy, że modlitwa odgrywa ogromną rolę i dzięki niej możemy wiele zyskać, i wiele wyprosić. Dzięki temu, że mamy wspólny cel - jedno zadanie - wspieramy się nawzajem, budujemy wspólnotę parafialną i pogłębiamy życie duchowe.