,,Pragniemy oddać SIEBIE Matce Bożej  do  dyspozycji, nie tylko ten jeden raz, lecz każdego dnia na nowo. Nasze serca są najkosztowniejszym darem jaki posiadamy, oddajemy je Maryi aby Ona je kształtowała i przygotowała do spełniania niepowtarzalnego posłannictwa każdego człowieka - do wypełniania woli Ojca. ”

W środę 17 października w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się uroczysta Koronacja Sanktuariów Matki Bożej Pielgrzymującej. Dokonano tego poprzez nałożenie korony na obraz Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej, który wzorowany jest na Prasanktuarium, czyli kaplicy z Szensztatu. Korony nałożono na 21 obrazów.


Koronacji Sanktuariów Matki Bożej Pielgrzymującej dokonał podczas Mszy Świętej ksiądz biskup Piotr Sawczuk.

W uroczystości brali też udział proboszczowie  parafii  z Łukowa, Trzebieszowa, Gręzówki, Radzynia Podlaskiego oraz Siostra Szensztacka – Katarzyna Antolak. Były też obecne delegacje Ruchu Szensztackiego z innych parafii. Za całą uroczystość odpowiadali opiekunowie Apostolatu Matki Bożej Pielgrzymującej, który pięć lat temu powstał  w Kolegiacie Łukowskiej, a którego koordynatorem jest Dorota Sójka. Rodziny,  które co miesiąc przyjmują w swoich domach obraz Matki Bożej Pielgrzymującej,  prosiły księdza  biskupa o dokonanie obrzędu koronacji kapliczek  Matki z Dzieciątkiem Jezus, ofiarowując  Jej podczas tej Mszy Świętej- Żywą Koronę z Siebie.

FOTOGALERIA

Fot. Sławomir Smolak