Bierzmowanie 2017/18

 

Gratuluję najlepszym gimbusom a na szczęście było ich kilku:-)

 Maksymalną ilość punktów (30) uzyskali:

 Justyna Widz, Amelia Skrzyszewska, Patrycja Sulej i Dawid Fornal.

 Na kolejnych miejscach znaleźli się: Łukasz Bonikowski (29,5 pkt.), Patrycja Beczek, Julia Oknińska, Gabriela Dybciak, Anastazja Klimiuk i Julia Bartkowiak – po 29 pkt. Następnie Karolina Orłowska , Julia Skwarek, Aleksandra Wieczorek i Klaudia Jerzy po 28,5 pkt.

 Pozostałe osoby zaliczyły egzamin... poza następującymi:

Gabriela Zalewska, Wiktoria Dmowska, Róża Piotrowska, Aleksandra Isańska, Paweł Bogusz, Jakub Siwiak, Jakub Łukasik, Kacper Droś, Mateusz Cieślak, Michał Świeczak, Jakub Wierzejski. Poprawa egzaminu odbędzie się po feriach przy okazji egzaminu z drugiej części katechizmu.

Bardzo proszę aby osoby, które nie zdały egzaminu z Ewangelii raz jeszcze zaczęły ją czytać!

 

 

W najbliższy piątek, 5 stycznia po Mszy św. o 16, odbędzie się pisemny egzamin ze znajomości Ewangelii wg św. Mateusza dla kandydatów do bierzmowania. Prosimy o przyniesienie ze sobą długopisów i podkładek, które umożliwią pisanie na kartkach, które dla Was przygotuję. 

 

Przypominam o jutrzejszym spotkaniu dla Was w parafii Podwyższenia Krzyża św. Początek o 18 - Msza św a od 19 konferencja i adoracja Najświętszego Sakramentu a na zakończenie agapa. Widzimy się:-)

 Ps. Już teraz zaproście swoich rodziców na spotkanie, które odbędzie się dla nich za tydzień, w czwartek po Mszy wieczorowej. Szczegóły podam w niedzielę w ogłoszeniach parafialnych.

 

 

 

 

 

 

 

W najbliższą sobotę, 18 listopada, zapraszam ostatnie grupy kandydatów na egzamin z pierwszej części katechizmu i pacierza.

 Sobota, godz. 10.oo: grupa P. Daniela Lontego

 godz. 11.oo: grupa P. Grażyny Ryszkowskiej

 Zapraszam również w tych godzinach te osoby, które mają „poprawkę” lub jeszcze nie zdawały tego egzaminu.

 

ks. Robert

 

Przed nami pierwszy egzamin dla poszczególnych klas i grup. Najpierw pacierz i pierwszy dział Katechizmu.

W najbliższą niedzielę (5 listopada) o godz. 14.15 klasa 3 c Gimnazjum nr 1.

O godz. 17.00 klasa 3 a Gimnazjum nr 1

Obowiązkowo wszyscy zabieramy ze sobą własne indeksy!

Kolejne terminy: sobota, 11 listopada - godz. 10.00 - klasa 3 b Gimnazjum nr 1 ;

godz. 10.30 - grupa p. Jarosława Skrzyszewskiego

godz. 11.00  - grupa p. Barbary Niedziółki;

 

Kolejne grupy podam niebawem...

 

 

W przyszłą niedzielę, 24 września, zapraszam Was razem z obojgiem rodziców na spotkanie formacyjno - organizacyjne . Odbędzie się ono po Mszy św. o godz. 16. W przypadku trudności proszę o kontakt ze mną w celu przekazania istotnych informacji.

 

 

Zapraszam do zapisywania się do sakramentu bierzmowania. W związku z tym, że przygotowanie rozpoczęliśmy już w czerwcu dlatego ten tydzień będzie już ostatnim kiedy będzie to można zrobić. Zapraszamy szczególnie młodzież z trzecich klas gimnazjum. Za kilka dni odbędzie się w naszym kościele spotkanie kandydatów wraz z rodzicami. Poinformuję o tym w ogłoszeniach parafialnych.

Tymczasem zapraszam kandydatów na katechezy liturgiczne, które pomogą lepiej rozumieć Mszę św. Pierwsza z nich w najbliższą niedzielę, 17 września, po Mszy o godz. 9.00.

 ks. Robert.

 

W najbliższy piątek na Mszę  św. o godz. 16 zapraszamy młodzież z klas 3 gimnazjum, która pragnie w tym roku szkolnym przygotowywać się do sakramentu bierzmowania a zamieszkuje na terenie naszej parafii. Od godz. 15.30 będzie spowiedź kandydatów. Prosimy o przygotowanie się do niej poprzez zrobienie rachunku sumienia.

Po Mszy św. spotkanie organizacyjne i zapisy.

11 czerwca br. odbyło się pierwsze spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W pierwszej kolejności to zaproszenie było skierowane do młodzieży uczącej się w roku szkolnym 2016/2017  w drugich klasach gimnazjum (po wakacjach będzie to już trzecia klasa) ale zaproszona była również starsza młodzież oraz osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przystąpiły jeszcze do tego sakramentu.

Zgromadziła się niewielka liczba chętnych. Zastanawiam się czy to z powodu braku chęci przyjęcia tego sakramentu czy z powodu nieuczęszczania na niedzielną Eucharystię a więc niemożliwości wysłuchania ogłoszenia o rozpoczęciu przygotowań...

  Kandydaci przez wakacje mają za zadanie przeczytać Ewangelię wg św. Mateusza oraz "przypomnieć" sobie podstawowy pacierz choć mam nadzieję, że praktykujemy modlitwę każdego dnia.

  Pozdrawiam, ks. Robert

W niedzielę  (23 kwietnia) po Mszy św. o godz. 12 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci są proszeni o przyniesienie brakujących metryk chrztu z innych parafii, nazwisk świadków  i uregulowanie kwestii finansowych.

Uczniowie z Gimn. nr 1 nie muszą przychodzić na to spotkanie (chyba że zatęsknili za mną:-) ), wszelkie kwestie załatwimy w szkole podczas najbliższej lekcji.

Kandydaci z Biard w niedzielę mają uroczystości w kaplicy więc również są zwolnieni.

Pozdrawiam, z Bogiem