I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

172262
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
221
1026
5837
157667
20976
40643
172262

Your IP: 3.85.245.126
2019-10-17 07:54

Poradnia rodzinna

Poradnia Rodzinna

przy Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie

Plan spotkań czerwiec - grudzień   2019 r.

KONFERENCJE PRZEDMAŁŻEŃSKIE - 2019/2020

(kurs skrócony)

SOBOTA GODZ. 18.30 (PO MSZY ŚW. WIECZOROWEJ)

Od 1 lutego 2019 roku ulega zmianie godzina korzystania z Poradni Rodzinnej w Dekanacie Łuków I. 

Narzeczonych zapraszamy w 2 i 4 wtorek miesiąca na godz. 18.00 a nie jak to było wcześniej na godz. 16.30. 

 

Informacje ogólne nt. poradni życia rodzinnego

  1. W Diecezji Siedleckiej funkcjonuje 27 poradni życia rodzinnego zlokalizowanych najczęściej przy parafiach dekanalnych, w których posługuje około 40 doradców życia rodzinnego.
  2. Większość doradców życia rodzinnego to osoby z wyższym wykształceniem, pracujące na co dzień jako nauczyciele, katecheci, pracownicy służby zdrowia, pedagodzy, psycholodzy, terapeuci, mediatorzy rodzinni itp. Poza wykształceniem kierunkowym, posiadają odpowiednie kwalifikacje z zakresu psychologii i teologii małżeństwa i rodzinny potwierdzone dyplomami oraz misję kanoniczną otrzymaną od Biskupa Diecezjalnego, upoważniającą do posługiwania w poradni rodzinnej z mandatu i w imieniu Kościoła. Wszyscy doradcy są też nauczycielami metod naturalnego rozpoznawania płodności: pracują w oparciu o metodę angielską (tzw. metodę podwójnego sprawdzenia), metodę dr T. Kramarek (tzw. metodę polską) oraz metodę prof. J. Rötzera. Doradcy mają obowiązek stałej formacji duchowej i podnoszenia kwalifikacji merytorycznych poprzez m.in. uczestniczenie w spotkaniach i szkoleniach organizowanych przez Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Siedleckiej. Poradnia(e) dekanalna współpracuje ściśle z kapłanem specjalne delegowanym w dekanacie do zadań duszpasterstwa rodzin – dekanalnym duszpasterzem rodzin.
  3. Poradnie życia rodzinnego zapraszają narzeczonych i małżonków. W ramach przygotowania do małżeństwa oboje narzeczeni uczestniczą w obowiązkowych trzech spotkaniach w poradni rodzinnej, gdzie są nauczani odpowiedzialnego rodzicielstwa, w tym jednej z metod naturalnego rozpoznawania płodności oraz poznają głębiej godność i wielkość małżeńskiego powołania. Narzeczonych do poradni kierują najczęściej duszpasterze z parafii, gdzie spisywany jest protokół kanoniczny małżeństwa (kapłan powinien to uczynić jak najwcześniej, tuż po zgłoszeniu przez narzeczonych chęci zwarcia małżeństwa i wysłuchaniu przez nich cyklu katechez przedślubnych).
  4. Do poradni życia rodzinnego można się umówić telefonicznie, mailowo bądź zgłaszając się osobiście w godzinach pracy danej poradni (patrz katalog poradni poniżej). Poradnictwo w ramach porani jest udzielane bezpłatnie, bądź za opłatą, w zależności od ustaleń dekanalnych.
  5. Wyrazem dojrzałości i troski o swoje małżeństwo jest korzystanie z odpowiedniego wsparcia duchowego, formacyjnego i poradnianego. Zachęcamy szczególnie młode małżeństwa, aby chętnie korzystały z poradnictwa rodzinnego we wszelkich trudnościach, pytaniach czy niepokojach związanych z małżeństwem, płodnością małżeńską, pożyciem małżeńskim, trudnościami w małżeństwie, trudnościami wychowawczymi itp. W sytuacjach szczególnych doradcy dysponują odpowiednią wiedzą i potrafią pokierować do jednostek specjalistycznych w celu uzyskania pomocy.

 

KATOLICKA PORADNIA RODZINNA DEKANATU ŁUKÓW I 
czynna:

- 2 i 4 wtorek miesiąca

-2 i 4 niedziela miesiąca

Konferencja dla narzeczonych w 2 lub 4 wtorek o godz. 18.00

Dzień skupienia dla narzeczonych odbywa się w każdą 2 niedzielę miesiąca w Sanktuarium Maryjnym w Woli Gułowskiej. Początek spotkania godz. 14.00

Terminy rekolekcji dla narzeczonych i małżonków podane są na stronie:

www.drsiedlce.pl

Warto skorzystać, nawet wcześniej niż trzy miesiące przed datą ślubu

 

nr telefonu 516 220 177 (na ten numer prosimy dzwonić w godzinach funkcjonowania Poradni)

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.