Ogłoszenia duszpasterskie

XI Niedziela Zwykła – 17.06.2018

 

1.  Dziś zbiórka ofiar do puszek na KUL

2.  Dziś bezpośrednio po Mszy o godz. 12 katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych.

3.  Jutro zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 rodziny i osoby przyjmujące obraz Matki Bożej Pielgrzymującej. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie opiekunów Kręgów Maryjnych.

4.  W czwartek na Mszę św. o godz. 18 zapraszamy wszystkich czcicieli św. o. Pio, po niej odbędzie się spotkanie modlitewne w kaplicy. Obecny rok jest dla czcicieli ojca Pio rokiem jubileuszowym z racji 100-lecia otrzymania przez niego stygmatów i 50-ej rocznicy jego śmierci. Chcemy uczcić tego szczególnego świętego poprzez różne wydarzenia. Jednym z nich będzie wyjazd do Lublina na Kongres Grup Modlitwy św. o. Pio. Wyjazd będzie miał miejsce 30 czerwca <sobota> o godz. 8.00, koszt 33 zł. Zapisy w zakrystii, potrzebny jest nr pesel. Szczegółowy program zamieszczony jest na tablicy ogłoszeń. Zapraszamy wszystkich członków Grupy Modlitwy św. o. Pio naszej parafii ale również pozostałych chętnych do uczestnictwa w tym wydarzeniu. Z pielgrzymami pojedzie ks. Robert.

5.  W piątek o godz. 7.45 zostanie odprawiona Msza św. w intencji dzieci, młodzieży, nauczycieli, katechetów, wychowawców i rodziców z naszej parafii na zakończenie roku szkolnego. Serdecznie zapraszamy. Mamy, za co Panu Bogu dziękować, więc przyjdźmy licznie tego dnia.

6.  W piątek podczas Mszy św. wieczorowej będziemy dziękować Bogu za dar wolnej Ojczyzny oraz prosić o błog. dla Niej przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II. Będziemy modlić się także w intencjach uczestników nowenny do tego św. Patrona.

7.  W przyszłą niedzielę na Mszy św. chrzest dzieci.

8.  W przyszłą niedzielę w naszej parafii wielkie święto. O godz. 12.00 ks. Prałat Jan Kurek odprawi Mszę św. dziękczynną w 60 rocz. święceń kapłańskich.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

X Niedziela Zwykła – 10.06.2018

 

1.  W środę 13 czerwca nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej będzie połączone z nabożeństwem czerwcowym. Różaniec Fatimski poprowadzi Rodzina Radia Maryja, potem odbędzie się procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej wokół krzyża misyjnego.

 

2.  W czwartek o godz. 18.00 Msza św. ofiarowana przez Koło Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie. Msza św. o Boże błog. dla Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, dla ich rodzin, dla księdza opiekuna, księży pracujących w naszej parafii z racji kolejnych rocznic święceń i pracowników radia. Potem spotkanie.

 

3.  W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 spotkanie Wspólnoty Krwi Chrystusa, po Mszy św. o godz. 12.00 spotkanie zelatorów i zelatorek kółek różańcowych. Natomiast o godz. 16.00 zostanie odprawiona Msza św. za rodziców, którzy utracili swoje dzieci.

 

4.  W przyszłą niedzielę zbiórka ofiar do puszek na KUL.

 

5.  Łukowski Ośrodek Kultury informuje, iż w dniu 17 czerwca o godz. 19.00 w kościele pw. NMP Matki Kościoła w Łukowie, odbędzie się bezpłatny koncert organowy w ramach VI Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Łukowie. Wystąpią artyści z Warszawy: Krzysztof Wojtyniak na puzonie oraz Andrzej Chorosiński na organach. Zapraszamy


IX Niedziela Zwykła

03.06.2018 

1.         Dziś zbiórka ofiar do puszek na Świątynię Opatrzności Bożej w Warszawie.

2.        W tym tygodniu I czwartek miesiąca, od godz. 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu

3.        W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. o Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Kapłanów za ks Proboszcza asystenta Akcji Katolickiej z okazji imienin i przyjęcia sakramentu kapłaństwa i za wszystkich księży pracujących w naszej parafii, którzy w tym miesiącu świętują rocznicę święceń. Na tę Mszę Św. zapraszamy rodziców z małymi dziećmi na błogosławieństwo Boże kończące oktawę Bożego Ciała, będzie też poświęcenie wianków i ziół.

4.      W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Sercu Pana Jezusa zyskujemy odpust zupełny. Ze względu na Uroczystość w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Tego dnia również w godz. od 9 do 13 w Zespole Placówek odbędzie się dzień rodziny z dzieckiem niepełnosprawnym. W programie prezentacja Placówki i jej zwiedzanie, bezpłatne konsultacje specjalistów, zabawy plenerowe i konkursy.

5.   W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Ojczyzny, Kościoła, Ojca Świętego, Biskupów, Kapłanów, Radia Maryja, telewizji Trwam – ofiarowana przez Rodzinę Radia Maryja.

6.   W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30 chrzest dzieci, a dzisiaj bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.00 katecheza dla rodziców i chrzestnych w czerwonym budynku.

7.     W dniach 7 i 9 czerwca będziemy dziękować Dobremu Bogu za 200 lat istnienia naszej diecezji. Bardzo pragniemy, aby nasi parafianie wraz ze swoimi kapłanami licznie wzięli udział w tym wielkim wydarzeniu. Chcemy udać się na Mszę dziękczynną do Siedlec dnia 9 czerwca. Organizujemy wspólny wyjazd, na który zapraszamy wszystkich parafian oraz grupy parafialne: Kółka Różańcowe, Akcję Katolicką, Grupę Modlitwy św. O Pio, Kręgi Maryjne, Koła Przyjaciół Radia Maryja i Katolickiego Radia Podlasie, Domowy Kościół, Wspólnotę Neokatechumenalną, młodzież i dzieci. Wyjazd w sobotę (9 czerwca) o godz. 9.00 z bazy PKS-u. Ze względu na jubileusz łatwiej będzie się dostać autokarem niż własnym autem. Dlatego bardzo zachęcamy, Do dyspozycji mamy dwa autokary. Zapisy w zakrystii.

8.      Przyszła niedziela będzie dniem dziękczynienia za Jubileusz naszej Diecezji. Główna uroczystość w naszej Kolegiacie będzie podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Penitencjaria Apostolska udzieliła łaski odpustu wszystkim wiernym, którzy będą uczestniczyć we Mszach św., 10 czerwca 2018 r., w Niedzielę Dziękczynienia, w kościołach i kaplicach na terenie diecezji siedleckiej, pod zwykłymi warunkami.

9.    Burmistrz Miasta Łukowa oraz Wspólnota Jan Chrzciciel serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Łukowa i okolic na 8 Festyn Rodzinny pod hasłem „Postaw na Rodzinę”, który odbędzie się w parku miejskim 10 czerwca (niedziela) o godz. 14.00. Zaplanowane są ciekawe warsztaty, pokazy, występy, zawody sportowe, a wśród uczestników rozlosowane będą nagrody. Szczegóły na plakatach

10. Zapraszamy młodzież, która przystąpiła w tym roku w naszej parafii do sakramentu bierzmowania po odbiór zdjęć z uroczystości do zakrystii. Jednocześnie zapraszamy Was do Pratulina na Jerycho, które będzie trwało 2 dni. Rozpoczynamy w piątek 15 czerwca o godzinie 19.00, a kończymy w sobotę 16 czerwca 2018r. o godzinie 18.00 uroczystą Eucharystią sprawowaną pod przewodnictwem J.E. Ks. Bpa Kazimierza Gurdy. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

11.  Dziękujemy dzieciom, które w tym roku obchodziły rocznicę Komunii Św. i ich rodzicom za ofiarowanie do naszej świątyni dwóch ornatów: Maryjno-patriotycznego oraz ślubnego. Serdeczne Bóg zapłać.

  


Ogłoszenia duszpasterskie

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 27.05.2018

 

1.    W czwartek 31 maja Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W tym dniu lud chrześcijański składa z pobożnością publiczne świadectwo wiary w Eucharystie. W tym dniu wychodzimy z Najświętszym Sakramentem na drogi i ulice w procesji, aby Bóg uświęcił nasze domy, mieszkania i miejsca pracy. Msze św. w Boże Ciało w naszej Kolegiacie o godz. 7.00, 9.00, 10.30, 12.00 i 18.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 procesja wyruszy z Kolegiaty na ul. Piłsudskiego i zatrzyma się przy pierwszym ołtarzu przy bloku nr 2 na ul. Warszawskiej –ołtarz ubierają mieszkańcy bloku na 2. Drugi ołtarz będzie u Państwa Onysków na ul. Międzyrzeckiej, ołtarz ubiera Parafialny Oddział Akcji Katolickiej. Trzeci ołtarz będzie na ul. Dmocha, ubierają mieszkańcy bloku nr 7. Czwarty ołtarz ubierają Siostry Szarytki. Zachęcamy mieszkańców ulic, przez które będzie przechodzić procesja o dekorację swoich domów i mieszkań a wszystkich wiernych o liczny udział w procesji. Niosącym chorągwie i feretrony prosimy o wcześniejsze przygotowanie ich do procesji. Zapraszamy dzieci do udziału w procesji eucharystycznej w Boże Ciało i jego oktawie. Przygotowanie dzieci do procesji będzie we wtorek o godz. 17.00. Dzieci I – komunijne przychodzą w albach.

 

2.    W piątek rozpoczniemy miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe od 1 do 7 czerwca będzie połączone z Jubileuszową adoracją dziękczynną. W piątek księża udadzą się do chorych od godz. 8.00 (w lipcu i sierpniu nie będzie wyjazdu do chorych z racji pierwszego piątku miesiąca). Jeśli ktoś chciałby, aby oprócz księdza do chorego udała się również dwuosobowa delegacja z Grupy Modlitwy św. o. Pio, aby pomóc w codziennych obowiązkach, pomodlić się z chorym lub wesprzeć rozmową jest proszony o kontakt z ks. Robertem w celu ustalenia szczegółów. W piątek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.

 

3.    W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 nabożeństwo pierwszej soboty, natomiast po Mszy św. wieczorowej nabożeństwo czerwcowe.

 

4.    W przyszłą niedzielę 3 czerwca XI Dzień Dziękczynienia połączony ze zbiórką ofiar do puszek na Świątynie Opatrzności Bożej w Warszawie.

 

5.    W przyszłą niedzielę poświęcenie pól: Biardy – godz. 14.00, Gołaszyn – godz. 14.00 i Zimna Woda – godz. 14.00.

 

6.    Zaproszenie Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy do podjęcia studiów w Instytucie Teologicznym w Siedlcach

Drodzy Siostry i Bracia!

Od 1 października 2018 r. zostaje reaktywowany Instytut Teologiczny w Siedlcach. Decyzja o reaktywacji podyktowana jest faktem, że na przestrzeni najbliższych kilku lat, duża grupa szkolnych katechetów nabędzie praw emerytalnych. Patrząc perspektywicznie, pojawi się zatem zapotrzebowanie na osoby pragnące podjąć i gorliwie pełnić posługę nauczycieli religii w szkole. W związku z powyższym zostaje ogłoszony nabór na I rok niestacjonarnych studiów magisterskich – specjalność katechetyka. Studia przeznaczone są dla osób świeckich, członków instytutów życia konsekrowanego i stowarzyszeń życia apostolskiego oraz członków ruchów kościelnych. Oferta skierowana jest do każdego, kto pragnie pogłębić prawdę o Bogu, Kościele i świecie oraz umocnić chrześcijańską wizję rzeczywistości.

Ukończenie studiów teologiczno-katechetycznych, w zależności od ich rodzaju, umożliwia:

1.  uzyskanie kwalifikacji do wykonywania posługi nauczyciela religii w przedszkolach, szkołach podstawowych oraz szkołach ponadpodstawowych;

2.  uzupełnienie przygotowania pedagogicznego i katechetycznego dla absolwentów teologii (np. brakujących przedmiotów katechetycznych oraz praktyk);

3.  pogłębienie wiedzy teologicznej (dla osób, które nie planują pracy w szkole).

Zajęcia odbywają się w trybie cotygodniowym (w każdą sobotę roku akademickiego) i mają formę wykładów oraz warsztatów. Zapraszam osoby chętne po maturze lub ukończonych studiach do podjęcia kształcenia w Instytucie Teologicznym w Siedlcach. Szczegółowe informacje można uzyskać na stronie internetowej Instytutu Teologicznego w Siedlcach pod adresem: www.it.siedlce.pl

Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda