I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

172234
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
193
1026
5809
157667
20948
40643
172234

Your IP: 3.85.245.126
2019-10-17 07:33

Ogłoszenia

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                 13 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi Wstańcie chodźmy”.

      Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

Łukowski Ośrodek Kultury dnia 18.10.2019 o godz. 19.00 serdecznie zaprasza do sali widowiskowej  na koncert "Nuty Góralskie Św. Jana Pawła II" w wykonaniu Folk Kapeli " Góralska Hora"

Różaniec fatimski dzisiaj o godzinie 16.20.

Pani Annie Kępka dziękujemy za 35 lat pracy w naszej kancelarii parafialnej. Będzie zmieniony czas pracy w kancelarii: od poniedziałku do piątku w godz.: 8-10  i 16-18, w soboty tylko w godz. 8-10. Ta praca będzie wykonywana przez pana organistę i panią Monikę Żurawską-Bijata.

 1. Wspólnota Jan Chrzciciel serdecznie zaprasza na spotkanie uwielbieniowe z modlitwą za chorych które odbędzie się dzis o godz. 17 w Sali nad Księgarnią Jana Chrzciciela, ul. Dmocha 8/2.  Natomiast w następną niedzielę, 20 października, zapraszamy   na Jesienny Festynek pt. „Rodzina na medal”, o godz. 17-tej w tym samym miejscu. W programie gry, zabawy i wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy

      3.Zachęcamy do udziału w wyborach do parlamentu.

 1. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.
 1. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.
 1. W czwartek po Mszy Św. zapraszamy na spotkanie członków i sympatyków Katolickiego Radia Podlasie
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.20. W sobotę z racji ślubu różaniec odmówimy po Mszy Świętej wieczornej. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.
 1. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasza, w piątek o godz. 18.00. Tego dnia zapraszamy również na Mszę Św. rodziny przyjmujące obraz Matki Bożej Pielgrzymującej
 1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni misjonarzy z Kodnia . Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.
 1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. ministranci będą rozprowadzać znicze. Dochód uzyskany ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele formacyjne naszej służby liturgicznej.
 1. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Echo Katolickie, Wzrastanie.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zbigniewa Ciborowskiego i Jana Szmulika Wieczny odpoczynek…

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
 • 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
 • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
 • 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  29 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. Zbliża się miesiąc modlitwy różańcowej. To szczególny czas nie tylko upraszania potrzebnych łask za przyczyną Matki Bożej, ale umocnienia naszej wiary przez rozważanie tajemnic z życia Chrystusa i Maryi Panny. Skorzystajmy z tego czasu łaski, jaki po raz kolejny daje nam Pan Bóg.
 1. Przypominamy, że od października w niedziele będzie odprawiana Msza Św. o godz. 19.00. Nie będzie Mszy Św. o godz. 20.00
 1. W naszej parafii Msza Św. o godz. 12.00 jest z udziałem dzieci. Zapraszamy na nią rodziców, dziadków czy też opiekunów z ich pociechami. Jednocześnie prosimy, aby wszyscy pozostali wierni wybrali inną godzinę Mszy Świętej. Jak również mamy ogromną prośbę, aby te wolno stojące ławki blisko ołtarza były zajmowane na Mszy Św. o godz. 12.00 właśnie przez dzieci.
 1. Katecheza chrzcielna dla rodziców i chrzestnych, w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.00
 1. Nabożeństwa różańcowe będę odbywały się w dni powszednie o godz. 17.20 oraz w niedziele o godz.16.20. Dzieci przez miesiąc październik (od poniedziałku do piątku) będą zbierały naklejki różańcowe. Plansze zostaną rozdane 1 października po różańcu. Dzieci klas trzecich tego dnia otrzymają różańce i gromadzą się w kościele o godz. 17.10
 1. Z okazji rozpoczynającego się w tym tygodniu roku akademickiego pragniemy modlić się w intencji studentów i pracowników naukowych uczelni podczas Mszy Świętej we wtorek o godz. 18.00.
 1. Październik będzie w Kościele powszechnym nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Z tej okazji w niedzielę 20.10 2019 będziemy gościć w naszej wspólnocie misjonarzy z Kodnia . Serdecznie zapraszamy do modlitwy za misje.
 1. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa według stałego porządku. W pierwszy piątek miesiąca spowiedź kandydatów do bierzmowania od godz. 15.30, o godz. 16.00 Msza Św., a po niej spotkanie. Dzieci zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 i spowiedź w trakcie nabożeństwa różańcowego. Odwiedzimy chorych od godziny 9.00. Zapisy w zakrystii.
 1. Z okazji liturgicznego wspomnienia św. Faustyny, apostołki Bożego miłosierdzia, w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 18.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu również Msza Święta w Biardach o godzinie 15.00.
 1. Już dzisiaj zapraszamy rodziców z dziećmi na przedstawienie „Zagubiony czas” przygotowane przez Koinonię Jana Chrzciciela. Rodziców i dzieci klas pierwszych i drugich zapraszamy w ramach spotkania formacyjnego. Przedstawienie odbędzie się 13 października po Mszy Św. o godz. 12.00
 1. Zapisy na pielgrzymkę mężczyzn do Pratulina w zakrystii. Wyjazd o godz. 8.00 z bazy PKS.
 1. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Waldemara Borkowskiego, Zbigniewa Borkowskiego, Annę Siurek, Zbigniewa Janowskiego Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

 • 30 IX – św. Hieronim (347-420), prezbiter, Doktor Kościoła, przetłumaczył Pismo Święte z języków oryginalnych na łacinę,
 • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), francuska karmelitanka, mistyczka, ogłoszona Doktorem Kościoła,
 • 2 X – święci Aniołowie Stróżowie,
 • 4 X – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), włoski rycerz, który po nawróceniu wybrał życie ubogich i przyczynił się do odnowy Kościoła, patron ekologów,
 • 5 X – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), polska zakonnica, mistyczka, apostołka miłosierdzia Bożego.

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 
22 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 
8 września 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 1 września 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W dzisiejszą niedzielę wspominamy ofiary II wojny światowej. Obchodząc 80. rocznicę hitlerowskiej agresji na Polskę, dziękujemy Bożej Opatrzności za polskich bohaterów i ostateczne ocalenie naszej ziemskiej Ojczyzny. Katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych po Mszy świętej o godzinie 12.00.
Dzisiaj również w Ławkach będzie odprawiona Msza Św. o godz. 14.00

2. Dobiegł końca czas wakacji. Dziękując Panu Bogu za wypoczynek, pragniemy zawierzać czas nowego roku szkolnej i katechetycznej pracy. Msza Święte z okazji rozpoczęcia roku szkolnego jutro o godzinie 8.00. Dla rodziców dzieci szkolnych i młodzieży mamy przygotowane oświadczenia w których rodzice chcą mieć wpływ na formę zajęć i innych wydarzeń związanych z szeroko rozumianą edukacją seksualną, których tematyka wykracza poza treści podstawy programowej obowiązującej na danym etapie kształcenia.

3. Serdecznie zapraszamy na czwartkową modlitwę o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 18.00. Zapraszamy nowych kandydatów na ministrantów.

4. Pierwszy piątek miesiąca przeżyjemy w duchu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za nasze grzechy. Msza wotywna ku czci Bożego Serca o godz. 6.30. i 18.00. Na godz. 18.00 zapraszamy w sposób szczególny dzieci.
W piątek na Mszę św. o godz. 16 zapraszamy młodzież z klas ósmych szkoły podstawowej, która pragnie w tym roku szkolnym przygotowywać się do sakramentu bierzmowania a zamieszkuje na terenie naszej parafii. Od 15.30 odbędzie się spowiedź kandydatów. Prosimy o przygotowanie się do niej poprzez zrobienie rachunku sumienia. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie i zapisy. Zapraszamy również na to spotkanie osoby dorosłe, które z różnych powodów nie przystąpiły jeszcze do sakramentu bierzmowania a chciałyby uczynić to w najbliższym czasie.

5. Niepokalane Serce Maryi uczcimy w pierwszą sobotę miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

6. W przyszłą niedzielę przyjedzie do nas przedstawiciel WSD w Siedlcach. Ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na utrzymanie seminarium. W Woli Gułowskiej Dożynki Diecezjalne.
W przyszłą niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza Św w 39 rocznicę powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”

Serdecznie zapraszamy, zwłaszcza rodziców i dziadków, na spotkanie z dr Piotrem Wołochowiczem, autorem kilkunastu książek o rodzinie, dyrektorem Fundacji Misja Służby Rodzinie. Tematem spotkania będzie ,,Jak w obecnych czasach wychowywać i skutecznie przekazywać wiarę dzieciom?''. Odbędzie się ono w niedzielę, 8 września o godz.17 w lokalu Fundacji Jana Chrzciciela, ul. Dmocha 8 (sala nad księgarnią). Prelegent wygłosi także konferencję w naszym kościele, 8 września, w niedzielę po Mszy o godz. 12. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich chętnych a obowiązkowo rodziców kandydatów do bierzmowania z naszej parafii.

7. Grupa modlitwy św. o. Pio organizuje wyjazd do Siedlec na nowy film o świętym kapłanie stygmatyku pt. „Tajemnica ojca Pio”. Wyjazd z bazy PKS-u w najbliższą środę o godz. 13.30. Koszt wyjazdu 27 zł. płatne w autobusie. Zapisy w zakrystii, potrzebny nr pesel. Zachęcamy wszystkich do wyjazdu. Szczegóły u ks. Roberta.

8. Informujemy że od jutra od godz. 8.00 w kancelarii możemy zamawiać Msze Święte do sierpnia 2020 r.

9. Na progu nowego roku szkolnego polecamy lekturę prasy katolickiej.

10. Nasza parafia organizuje wyjazd autokarowy do Włocławka na ogólnopolską akcje " Polska pod Krzyżem" Główne uroczystości odbędą się 14.09.2019 w święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zapisy w zakrystii, potrzebny nr pesel , koszt 60zł.

11. Burmistrz Miasta Łuków Piotr Płudowski zaprasza wszystkich mieszkańców na spotkanie poświęcone bieżącym sprawom w mieście w środę 4 września 2019 roku o godzinie 18.00. w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 4 im. Bronisława Chącińskiego w Łukowie.( ul. 11 Listopada 20 )

12. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Krakowiak, Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 3 IX – św. Grzegorz Wielki (540-604), Rzymianin, papież, ogłoszony Doktorem Kościoła.

DWUDZIESTA ÓSMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 13 października 2019
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „Wstańcie chodźmy”.
Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.
Łukowski Ośrodek Kultury dnia 13.10.2019 serdecznie zaprasza do sali widowiskowej na koncert "Nuty Góralskie Św. Jana Pawła II" w wykonaniu Folk Kapeli " Góralska Hora"
Różaniec fatimski dzisiaj o godzinie 16.20.
Pani Annie Kępka dziękujemy za 35 lat pracy w naszej kancelarii parafialnej. Będzie zmieniony czas pracy w kancelarii:od poniedziałku do piątku w godz.: 8-10 i 16-18, w soboty tylko w godz. 8-10. Ta praca będzie wykonywana przez pana organistę i panią Monikę Żurawską-Bijata.

2. Wspólnota Jan Chrzciciel serdecznie zaprasza na spotkanie uwielbieniowe z modlitwą za chorych które odbędzie się dzis o godz. 17 w Sali nad Księgarnią Jana Chrzciciela, ul. Dmocha 8/2. Natomiast w następną niedzielę, 20 października, zapraszamy na Jesienny Festynek pt. „Rodzina na medal”, o godz. 17-tej w tym samym miejscu. W programie gry, zabawy i wiele atrakcji. Serdecznie zapraszamy

3.Zachęcamy do udziału w wyborach do parlamentu.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 18.00.

6. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.20. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami.

7. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 18.00.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Tego dnia będziemy gościli w naszej świątyni misjonarzy z Kodnia . Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

9. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. ministranci będą rozprowadzać znicze. Dochód uzyskany ze sprzedaży będzie przeznaczony na cele formacyjne naszej służby liturgicznej.

10. Polecamy lekturę prasy katolickiej. W tym tygodniu do nabycia Echo Katolickie, Wzrastanie.

11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Zbigniewa Ciborowskiego i Jana Szmulika Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
• 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,
• 16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,
• 17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,
• 18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

 

 

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU             6 października 2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 1. W dzisiejszą niedzielę Pan Jezus podkreśla nieocenioną moc wiary. W październikowym czasie modlitwy różańcowej, rozważając tajemnice z życia Chrystusa i Matki Bożej, odradzamy i umacniamy naszą wiarę. Niech nie zabraknie osobistego wysiłku w pomnażaniu daru, który otrzymaliśmy na chrzcie św. Dzisiaj Msze Święte po południu o godzinie 17.00 i 19.00.
 1. Tegoroczny październik został ogłoszony przez papieża Franciszka nadzwyczajnym miesiącem misyjnym. Okazją do tego jest 100. rocznica ukazania się misyjnej encykliki „Maximum illud” papieża Benedykta XV. Dla całego Kościoła ma to być czas zdecydowanego ożywienia naszego zapału do tego, by dzielić się wiarą i Chrystusem. To miesiąc misyjnego nawrócenia Kościoła. Niech więc intencje misyjne będą obecne w naszej modlitwie wspólnej i osobistej.
 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.20 a w niedzielę i w święta o godzinie 16.20.  W sobotę z racji ślubu różaniec będzie odmówiony po Mszy Św. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się różańcem fatimskim.
 1. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego po spełnieniu zwyczajnych warunków, a jednocześnie za pobożne odmówienie cząstki różańca św., w sposób ciągły, z rozważaniem tajemnic różańcowych, w kościele, w kaplicy, w rodzinie albo we wspólnocie zakonnej.
 1. W czwartek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. w intencji Katolickiego Radia Podlasie
 1. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodzić kolejny Dzień Papieski odbywający się w tym roku pod hasłem "Wstańcie, chodźmy" Tego dnia przeprowadzimy zbiórkę ofiar na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 1. Zapraszamy rodziców z dziećmi na przedstawienie „Zagubiony czas” przygotowane przez Koinonię Jana Chrzciciela. Rodziców i dzieci klas pierwszych i drugich zapraszamy w ramach spotkania formacyjnego. Przedstawienie odbędzie się 13 października (w przyszłą niedzielę) po Mszy Św. o godz. 12.00
 1. Msza Św. dla osób niepełnosprawnych i ich rodzin w przyszłą niedzielę o godz. 15.00 u sióstr szarytek
 1. Od 1 października nasza parafia ma nowych pracowników: pana Sylwestra Juszczyńskiego- organistę i pana Kamila Klinka- kościelnego. Pan Sylwester zaprasza chętnych do chóru w czwartek po Mszy Św. wieczorowej w kościele( do 55 roku życia).
 1. Obecnie w naszym kościele trwa remont i strojenie organów
 1. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej. Szczególnie polecamy Echo Katolickie i Gazeta Łukowska.
 1. W minionym tygodniu nikogo Pan Bóg nie powołał do wieczności. Pomódlmy się za zmarłych polecanych w wypominkach. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

 • 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.45

3. W czwartek Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji rodzin i osób przyjmujących obraz Matki Bożej Pielgrzymującej oraz Ks. Opiekuna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z księdzem Dariuszem.. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 30 lipca do godziny 13.30 na podwórku plebanii. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwalana na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie - głównie misyjne. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry orionistki a także wsparcie placówki sióstr pallotynek w Kamerunie - Akcja "Wyprawka dla dzieci".

6. W lipcu zostanie zainstalowany napęd elektryczny na dzwony i wymienione żarówki w kościele, kaplicy i salach parafialnych na nowoczesne ledowe.

7. We wtorek w kancelarii parafialnej od godz. 8.30 do godz. 11 będzie można zamówić intencje Mszy św. na przyszły rok ale na razie na miesiące od stycznia do marca. Przypominamy, że część ofiary składanej na Mszę św. jest przeznaczona zawsze na płace dla pracowników kościelnych a w związku z tym, że planujemy zatrudnić nowego pana kościelnego i panią kancelistkę prosimy by w miarę swoich możliwości składać nieco większe ofiary niż w roku ubiegłym. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji. Msze św. poszczególnych wspólnot parafialnych pozostają bez zmian.
Dziękujemy również za zrozumienie wszystkim tym, którzy zamawiają Mszę św. sprawowane poza parafią. Jest to częstokroć wielka pomoc dla tych księży, którzy intencji nie mają, np. misjonarze.

8. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia Echo katolickie.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Bogumiłę Salwę. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.