I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

103174
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
795
1356
9878
82603
33804
38546
103174

Your IP: 3.226.251.205
2019-08-25 13:10

Ogłoszenia

1. Rozpoczęliśmy miesiąc abstynencji. Jako uczniowie Chrystusa podejmujemy to wyzwanie nie tylko jako ofiarę czy trud osobistego doskonalenia, ale także jako wyraz troski o polskie rodziny i młode pokolenia. Głęboko wierzymy, że nasze wyrzeczenie połączone z darem modlitwy przyczyni się do kształtowania trzeźwego społeczeństwa i będzie wsparciem dla upokarzanych przez problem alkoholowy. Można się wpisać do księgi trzeźwościowej, która znajduje się na bocznym ołtarzu.
2. Naszą szczególną pamięcią i modlitwą otaczamy dzisiaj księdza proboszcza i wszystkich jego poprzedników, wzywając orędownictwa św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów.
3. Dziś bezpośrednio po Mszy o 12 w czerwonym budynku katecheza dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dzieci.
4. Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę, zachęcamy do duchowej łączności z pielgrzymami. Niech Matka Boża wszystkim nam uprasza duchowych darów. Tradycyjnie w naszej parafii co wieczór w trakcie trwania pielgrzymki będziemy przeżywać duchowe pielgrzymowanie. Będzie się ono rozpoczynać Mszą św. o godz. 20 a po niej apel pielgrzymkowy. Wyjątkiem będzie wtorek gdzie Msza odpustowa będzie o godz. 18 a apel o godz. 21.
5. We wtorek 6 sierpnia będziemy przeżywać święto Przemienienia Pańskiego, doroczny odpust w naszej parafii. Zapraszamy do udziału w Eucharystii o godz. 18.00. Będzie ona sprawowana przez Ks. Bpa Kazimierza Gurdę. Zapraszamy także dzieci i młodzież do udziału w procesji. Msze św. w tym dniu o godz. 7, 9, 10.30, 12 i 18.
6. W czwartek o godz. 20 Msza św. z prośbą o Boże błog. Dla Koła Przyjaciół KRP, dla ich rodzin, dla księdza opiekuna i pracowników radia.
7. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
8. Prezes IPN i Wójt Gminy Trzebieszów zapraszają mieszkańców na uroczystości poświęcenia nagrobka chor. Antoniego Dołęgi Ostatniego Żołnierza Wyklętego w dniu 11 sierpnia 2019 r. w Trzebieszowie Drugim Mszy Św. która odbędzie się na cmentarzu parafialnym o godzinie 12.00. pod przewodnictwem J.E. Ks. Bp.Kazimierza Gurdy z udziałem asysty WP oraz Orkiestry Wojskowej. Po Mszy Św. odbędzie się Piknik patriotyczny przy Urzędzie Gminy.
9. Dziękujemy za dostarczenie zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Dziękujemy również za bezimienne ofiary na potrzeby naszej parafii.
10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 6 VIII – święto Przemienienia Pańskiego,
• 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), hiszpański kapłan, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów,
• 9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża – Edyta Stein (1891-1942), nawrócona filozof żydowska, karmelitanka, zamordowana w Auschwitz, patronka Europy,
• 10 VIII – św. Wawrzyniec (III w.), rzymski diakon, opiekun ubogich, męczennik.
11. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Zofię Kruczyńską, Leszka Krzęcia, Wiesława Krupę. Wieczny odpoczynek…

1. Wraz z uczniami Chrystusa wypowiadamy dzisiaj słowa: „Panie, naucz nas modlić się”. Życie duchowe, które nieustanie próbujemy w nas rozwijać, jest bowiem nie tylko owocem naszych starań i wysiłków, ale nade wszystko darem samego Boga. Wierzymy, że przez udział w niedzielnej Eucharystii Pan umocni w nas pragnienie modlitwy.
2. W najbliższych dniach przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Tradycyjne nabożeństwa o stałej porze.
3. W czwartek 1 sierpnia wspominamy rocznicę wybuchu powstania warszawskiego. Za poległych w walce o wolność Ojczyzny zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00.
4. W przyszłą niedzielę bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.00 druga katecheza dla rodziców i chrzestnych w czerwonym budynku.
4. Wkrótce rozpoczynamy sierpień, który w Polsce jest miesiącem abstynencji. Kościół zachęca do powstrzymania się od napojów alkoholowych w duchu ofiary, dla kształtowania właściwych postaw młodego pokolenia, a także jako wyraz wsparcia dla rodzin dotkniętych problemem alkoholowym. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego wyrzeczenia.
5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 30 lipca(wtorek) do godziny 13.30 na podwórku plebanii. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwalana na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie - głównie misyjne. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry orionistki a także wsparcie placówki sióstr pallotynek w Kamerunie - Akcja "Wyprawka dla dzieci".
6. Zapraszamy na ognisko pielgrzymkowe gr.14A, wszystkich którzy chcą wyruszyć po raz pierwszy jak również stałych pątników. Ognisko odbędzie się dzisiaj w Gręzówce (na przeciwko szkoły) o godz. 13.30.
Zapisy na Pieszą Podlaską Pielgrzymkę na Jasną Górę do gr. 14A odbędą się w sali nr 6 przy naszej parafii:
1.08.2019 godz. 15.00 – 18.00
2.08.2019 godz. 16.00 – 20.00 (tego dnia również zdanie bagaży)
Bagaż, który oddajemy nie może przekraczać 15 kg, wpisowe: 130 zł od osoby;
wyjście na pątniczy szlak rozpocznie się 3.08.2019 Mszą Św o godz. 6.00 w naszej Kolegiacie.
Dzisiaj zbiórka do puszek na potrzeby naszej gr. 14A. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. W zależności na ile pozwolą nam fundusze planujemy zakupić przenośne prysznice oraz koszulki dla całej grupy.
7. Ze względów ekonomicznych i w ramach troski o naturalne środowisko, na cmentarzu Świętego Rocha wprowadza się segregację śmieci. Szczegółowe informacje są umieszczone na kontenerach rozstawionych na cmentarzu. Zarządca Cmentarza - Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego z góry dziękuje za dostosowanie się do zaleceń.
8. W tym roku w naszej parafii mamy możliwość odprawienia Mszy Św. gregoriańskiej w miesiącu sierpniu i październiku. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.
9. Zachęcamy do lektury wakacyjnych numerów prasy katolickiej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza, patronka gospodyń domowych,
31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), hiszpański rycerz, założyciel zakonu jezuitów,
1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), włoski kapłan, założyciel zgromadzenia redemptorystów.
10. Burmistrz Miasta Łukowa zachęca właścicieli domów jednorodzinnych do składania deklaracji na dostawę i montaż instalacji fotowoltaicznych oraz kolektorów słonecznych. Deklaracja do nabycia na stronie internetowej miasta Łuków oraz w Punkcie Obsługi Interesanta Urzędu Miasta przy ul. Piłsudskiego 17. Deklaracje można składać w dni powszednie w godz. 7.30-15.30 w Punkcie Obsługi Interesanta do środy 7 sierpnia. Z projektu wyłączone są budynki, w których prowadzona jest działalność gospodarcza lub rolnicza.

1. Biblijny obraz Chrystusa przyjmującego zaproszenie do domu swoich przyjaciół: Marty, Marii i Łazarza jeszcze wyraźniej ukazuje nam Pana Boga, który pragnie być obecny w sercu i życiu każdego człowieka. Niech przez udział w dzisiejszej Eucharystii Pan Bóg zagości w naszych sercach.
2. Jutro wieczorem nowenna do św. Jana Pawła II. Msza św. w intencjach nowennowych o godz. 18. Zachęcamy aby pisać dziękczynienia i prośby na kartkach i wrzucać je do skrzynki przy drzwiach wejściowych do kościoła.
3. We wtorek na Mszę św. o godz. 18 zapraszamy czcicieli św. o. Pio. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie modlitewne w kaplicy.
4. W czwartek 25 lipca pragniemy modlić się za wszystkich kierowców, powierzając ich opiece św. Krzysztofa. Msza Święta o godz. 18.00, a po niej błogosławieństwo pojazdów. Przed Mszą św. wieczorową o godzinie 17.30 - różaniec w intencji dzieci nienarodzonych.
5. Z radością pragniemy poinformować, że rozpoczynamy bezpośrednie przygotowania grupy 14A do 39 Podlaskiej Pielgrzymki na Jasną Górę. Jest to wspaniała okazja by podziękować Panu Bogu za wszelkie łaski. Jeśli chcesz pogłębić swoją wiarę lub odkryć ją na nowo to wyrusz razem z nami na niesamowite rekolekcje w drodze. Zapraszamy na ognisko pielgrzymkowe gr. 14A, wszystkich którzy chcą wyruszyć po raz pierwszy jak i również stałych pątników. Ognisko odbędzie się w niedzielę 28.07.2019 w Gręzówce (naprzeciw szkoły) o godzinie 13.30, a rozpocznie się Mszą Św. o godz. 12.00. w naszej Kolegiacie. Zachęcamy również do Duchowej Pielgrzymki, która przeznaczona jest dla osób, które w sposób duchowy chcą łączyć się z pielgrzymami na trasie. Możemy również napisać i przekazać intencje, które na szlaku pielgrzymki, będą omadlane w modlitwie różańcowej.
Karty duchowego pielgrzyma oraz druki do napisania intencji wyłożone są na bocznych ołtarzach oraz w kaplicy św. o. Pio. Informujemy również, że w przyszłą niedzielę po każdej Mszy Św. będą zbierane ofiary do puszek na potrzeby gr. 14A.
6. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 30 lipca do godziny 13.30 na podwórku plebanii. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwala na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie - głównie misyjne. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej prowadzonego przez siostry orionistki a także wsparcie placówki sióstr pallotynek w Kamerunie - Akcja "Wyprawka dla dzieci".
7. Klub Honorowych Dawców Krwi "Ostoja" zaprasza na akcję poboru krwi, która odbędzie się 4 sierpnia w mobilnym punkcie poboru krwi obok Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej w godzinach od 13 do 17. Dla osób, które oddadzą krew przewidziane są upominki i coś słodkiego.
8. Łukowski Ośrodek Kultury i parafia Matki Kościoła zapraszają na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzyki organowej i kameralnej. Koncert odbędzie się dziś o godz. 19 w kościele Matki Kościoła.
9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności: Agnieszkę Kozak, Wiesława Cegiełko, Marcina Bieleckiego, Stanisława Czajkę. Wieczny odpoczynek…
10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: 22 VII – św. Maria Magdalena, Jezus wyrzucił z niej siedem złych duchów, orędowniczka osób kuszonych, 23 VII – św. Brygida (1303-1373), szwedzka mistyczka, patronka Europy; 24 VII – św. Kinga (1234-1292), polska księżna, a następnie klaryska w Starym Sączu; 25 VII – św. Jakub Większy (I w.), pierwszy męczennik wśród Apostołów, patron Hiszpanii; 26 VII – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny.

1. Przypowieść o miłosiernym Samarytaninie uświadamia nam, że chrześcijańska miłość do bliźnich wyraża się nie tylko przez gesty, ale sposób postrzegania innych ludzi. Tego nowego patrzenia na człowieka uczy nas Chrystus, nieustannie ofiarując się za nas Ojcu podczas każdej Eucharystii.

2. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz. 17.45

3. W czwartek Msza św. wieczorowa sprawowana będzie w intencji rodzin i osób przyjmujących obraz Matki Bożej Pielgrzymującej oraz Ks. Opiekuna. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Zbliża się czas pieszej pielgrzymki na Jasną Górę. Wszystkich, którzy pragną podążać do stóp Jasnogórskiej Pani, prosimy o kontakt z księdzem Dariuszem.. Bliższe informacje na tablicy informacyjnej.

5. Zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego 30 lipca do godziny 13.30 na podwórku plebanii. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu, pozwalana na gromadzenie środków finansowych, dzięki którym możemy wspierać projekty katolickie - głównie misyjne. Przychody z tej akcji pozwolą na wsparcie zakupu kolejnych nowoczesnych inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce prowadzonego przez siostry orionistki a także wsparcie placówki sióstr pallotynek w Kamerunie - Akcja "Wyprawka dla dzieci".

6. W lipcu zostanie zainstalowany napęd elektryczny na dzwony i wymienione żarówki w kościele, kaplicy i salach parafialnych na nowoczesne ledowe.

7. We wtorek w kancelarii parafialnej od godz. 8.30 do godz. 11 będzie można zamówić intencje Mszy św. na przyszły rok ale na razie na miesiące od stycznia do marca. Przypominamy, że część ofiary składanej na Mszę św. jest przeznaczona zawsze na płace dla pracowników kościelnych a w związku z tym, że planujemy zatrudnić nowego pana kościelnego i panią kancelistkę prosimy by w miarę swoich możliwości składać nieco większe ofiary niż w roku ubiegłym. Prosimy o zrozumienie tej sytuacji. Msze św. poszczególnych wspólnot parafialnych pozostają bez zmian.
Dziękujemy również za zrozumienie wszystkim tym, którzy zamawiają Mszę św. sprawowane poza parafią. Jest to częstokroć wielka pomoc dla tych księży, którzy intencji nie mają, np. misjonarze.

8. Na czas wakacji polecamy dobrą lekturę. Dziś do nabycia Echo katolickie.

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności Bogumiłę Salwę. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
15 VII – św. Bonawentura (1221-1274), biskup, Doktor Kościoła, autor traktatów teologicznych i życiorysów św. Franciszka,
16 VII – Matka Boża z góry Karmel, patronka duchowych synów proroka Eliasza, karmelitów.

Ogłoszenia duszpasterskie, 14 niedziela zwykła (7 lipca 2019)

 1. Radość spotkania z Chrystusem podczas niedzielnej Eucharystii rozpala serca wierzących nową gorliwością w podążaniu drogami wiary. Niech wolny od wielu codziennych obowiązków czas wakacji i urlopów pozwoli nam jeszcze głębiej przeżywać spotkania z Panem.
 2. Dziś bezpośrednio po mszy o godz. 12 w czerwonym budynku pierwsza katecheza chrzcielna. Druga katecheza w pierwszą niedzielę sierpnia. Zachęcamy jednocześnie do wysłuchania katechez jeszcze przed urodzeniem dziecka, by móc jak najpoważniej potraktować sakrament chrztu swego dziecka i już wcześniej się do niego przygotować. Prosimy także, by rodzice odpowiednio wcześniej wybrali chrzestnych i poinformowali ich o tym, dając im tym samym możliwość wysłuchania katechez. Pozwoli to również uniknąć sytuacji, w której kandydat na rodzica chrzestnego nie będzie miał możliwości uzyskania zaświadczenia z powodu braku odpowiedniego przygotowania do pełnienia tej funkcji.
 3. Dziś w naszej wspólnocie parafialnej witamy serdecznie nowego księdza proboszcza Jerzego Cąkałę, który przybył do nas z par. Św. Antoniego Padewskiego w Turowie. Witamy również nowego księdza wikariusza Arkadiusza Śledzia, który pracował dotychczas w par. Św. Michała Archanioła w Białej Podlaskiej. Życzymy księżom mocy Ducha Świętego i Bożego błogosławieństwa w posługiwaniu w naszej parafii. Otoczmy nowych kapłanów naszą modlitwą.
 1. Tradycyjnie w środę o godz. 17.45 nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a później Msza św. sprawowana we wszystkich intencjach wznoszonych do Pana Boga przez orędownictwo Maryi. Zachęcamy by pisać intencje na kartkach i wrzucać je do skrzynki umieszczonej przy drzwiach wejściowych do kościoła.
 2. W czwartek o godz. 18 sprawowana będzie Msza św. w intencji członków, sympatyków Koła Przyjaciół Katolickiego Radia Podlasie, ich rodzin, ks. opiekuna i pracowników radia.
 3. W piątek o godz. 9 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji policjantów, pracowników Komendy Powiatowej Policji w Łukowie oraz ich rodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo w ich odpowiedzialnej pracy. Zapraszamy.
 4. W sobotę po Mszy św. wieczorowej odprawimy nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej i procesję z figurą wokół krzyża misyjnego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 5. W tym tygodniu patronują nam:
 • 8 lipca św. Jan z Dukli (1414 - 1484), prezbiter, kaznodzieja, pustelnik, patron rycerstwa polskiego;
 • 11 lipca św. Benedykt (ok. 480 - 547), ojciec monastycyzmu zachodniego, założyciel i opat klasztory Monte Cassino, patron Europy;
 • 12 lipca św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu (974 - 1009), niemiecki biskup misyjny, przyjaciel Polski, męczennik
 • 13 lipca święci Andrzej Świerada i Benedykt (X – XI w.), polscy asceci, pustelnicy

9. W minionym tygodniu Pan Bóg powołał do wieczności śp. Irenę Kostjan, Władysława Buszko i Zygmunta Olka. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

1. We wtorek Diecezjalny Dzień Chorego, obchodzony we wspomnienie Matki Bożej Kodeńskiej w Sanktuarium w Kodniu. Główne uroczystości odbędą się o godz. 12.00 pod przewodnictwem Bpa Kazimierza Gurdy.
2. W tym tygodniu I Czwartek, I piątek i I Sobota miesiąca.
3. W czwartek od godz. 16.00 do 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu, o godz. 18.00 Msza Św w intencji członków, sympatyków, ks. asystenta Akcji Katolickiej i wszystkich kapłanów posługujących w naszej parafii – of. Akcja Katolicka
O godz. 18.00 będzie również odprawiona Msza Św. dziękczynno-błagalna z prośbą o dary Ducha Św, wierność powołaniu i gorliwość w pracy dla wszystkich kapłanów – of. Apostolat Złota Róża
4. W piątek o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza Św. za zmarłych polecanych w rocznych wypominkach.
5. W sobotę po Mszy Św. wieczorowej będzie różaniec w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.
6. Spotkanie pielgrzymkowe gr. 14A przede wszystkim dla osób, które po raz pierwszy wybierają się na Pieszą Podlaską Pielgrzymkę na Jasną Górę odbędzie się 7.07.2019 w niedzielę bezpośrednio po Mszy Św. o godz. 12.00 w kościele NMP Matki Kościoła w Łukowie.
7. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o godz. 12.00 będzie powitanie nowego ks. proboszcza i nowego ks. wikariusza.
8. Przy okazji rozpoczęcia wakacji przypominamy, że nasz strój w kościele, nawet w bardzo upalne dni, powinien być godny, podkreślający szacunek dla świętego
miejsca i szacunek dla misterium w którym uczestniczymy. Kategorycznie zabrania się przychodzenia do kościoła w ubraniu nie godnym miejsca. Bardzo prosimy aby nasz strój w kościele był  „godny, a nie swobodny.”

9. Minimalnie zmieni się cykl głoszenia katechez dla rodziców i rodziców chrzestnych przed chrztem dziecka. Pierwsza katecheza w 1-ą niedzielę lipca a druga w 1-ą niedzielę sierpnia. Obie katechezy bezpośrednio po Mszy o godz. 12.00 w czerwonym budynku.

Z kalendarza Liturgicznego:
1. Zgodnie z Kodeksem Prawa Kanonicznego (kan. 1251) dzisiejsza uroczystość znosi obowiązek zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Dzisiaj nie ma obowiązku uczestniczenia we Mszy świętej.

2. W czasie głównej Mszy św. we wszystkich kościołach i kaplicach, po modlitwie po Komunii wystawia się Najświętszy Sakrament, odmawia Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa i akt wynagrodzenia.

3. Za publiczne odmówienie aktu wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa - dziś odpust zupełny.