Ks. Prałat Antoni Pietruszka

Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 22 VII 2004

40 lat kapłaństwa Ks. Prałata Antoniego Pietruszki

'


 

Poprzednicy:

 

Ks. prałat Jan Kurek

Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej

od 2 IX 1975 r do 21 VII 2004 r.

8 grudnia 2017, podczas obchodów uroczystości p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w katedrze siedleckiej Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda poinformował o nadaniu godności Kapelana Jego Świątobliwości Ks. Kanonikowi Janowi Kurkowi. więcej

 

 


 

Ks. Kanonik Florian Banasiuk

Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 1 V 1956 r - 1 IX 1975 r.


 

Ks. Kanonik Andrzej Mazurkiewicz

Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 21 XII 1929 - 26 XII 1955

 

  • Ks. Prałat Wiktor Kamiński, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 1923 r - 9 XII 1929 r.

  • Ks. Kanonik Kazimierz Kwiatkowski, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 1919 - XII 1920 r.

  • Ks. Kanonik dr Karol Dębiński , Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 16 VI 1918 - 1919, 1920-1923 r

  • Ks. Wikariusz Marian Jaszczuk, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 26 III 1917 - 16 VI 1918 r.

  • Ks. Feliks Majewski (*), Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 8 IX 1906 - 25 III 1917 r. Dziekan dekanatu łukowskiego diecezji lubelskiej (-1912-), Kanonik kapituły kolegiaty zamojskiej (-1912-)

  • Ks. Adolf Majewski, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 1 I 1905 - 5 IX 1906 r.

  • Ks. Wikariusz Franciszek Waszczuk, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 12 V 1904 - 1 I 1905 r.

  • Ks. Jakub Łubkowski, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 5 V 1896  - 12 V 1904 r.

  • Cur. Jacob Łubkowski, S. Th. C., Can. Eccl. Cathedr., ord. S. Stanisl. 2 cl. eques, Decanatus, n. 27 Julii 1834, oed. 1858

  • Ks. Leonard Kurowski ( 1821-1895), Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 8 IX 1868 - 30 I 1895 r.(17 XII 1895 ?), Urodził się 5 stycznia 1821 roku, wyświęcony w 1844 roku. Dziekan dekanatu łukowskiego.Jubilat. Zmarł 17 grudnia 1895 roku. * 

  • Ks. Wikariusz Konstanty Paszkowski, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 19 I 1868 - 8 IX 1868 r.

  • Ks. Jakub Rorzkowski, Proboszcz Kolegiaty Łukowskiej od 7 IX 1846 r. - 19 I 1868 r.

Proboszczowie, propozyci (wg Historyi Łukowa i Parafii Łukowskiej Ks. Teofila Rybki)

  • Ks. Prałat Wiktor Kamieński

  • Ks. Feliks Majewski

  • Ks. Adolf Majewski

  • 1869 – Leopold Kurowski – Dziekan i Prepozyt Łukowski

  • 1859-1862 – Jakób Ruszkowski – kanonik Podlaski, Prepozyt Łukowski

  • 1832.08.20 – 1846 Wojciech Pawiński – Prepozyt Łukowski

  • 1829 –Jan Nepomucem Szuszkowski – kanonik Podlaski, Prepozyt Łukowski (1833+)

  • 1802 – 1806 – Maxymilin Szaniawski – Łukowski Prepozyt i Dziekan (instalacja 20.06.1802)

  • 1800 Leon Modrzewski – administrator parafii Łuków

  • 1785 - 1797 Franciszek Dunin Karwicki – Prepozyt i Officjał Łukowski

  • 1756 - 1782 – Karol Ignacy de Święcice Święcicki – Łukowski Prepozyt i Officjał

  • 1726 - 1756 – Jan Franciszek de Boratyn Boratyński – Kanonik Łucki, Officjał i Prepozyt Łukowski (instalacja 18.03.1726)

  • 1726 – Bogusław Antoni de Darnów Darnowski, Propozyt i Officjał Łukowski (+1726)

  • 1701 – Jan na Dłuzewie Dłużewski, Bp. Gracyanopolitański, prepozyt łukowski, Sufragan Chełmski

  • 1684 – Antoni Wojciech Misiowski, prepozyt łukowski

  • 1671 – Mikołaj de Sługocin Sługocki, prepozyt łukowski

  • 1659 – Andrzej de Bzice Bzicki, prepozyt łukowski

  • 1626 – Pierścieński Zachariasz – Prepozyt łukowski

  • 1624 (+) Ks. Andrzej Kownacki , Prepozyt

 


* - źródło: http://www.rodzinakulik.eu/swiat_przestrz/historia/ogolny_spis_ksiezy/ogolny_wykaz_ksiezy.pdf