Kapłani, którzy pracowali w naszej parafi

1861 – Ks. Wydźga Mikołaj, po Powstaniu Styczniowym zesłany do guberni wiatskiej (więcej)

1861 – 1862  - Ks. Słotwiński Adam (pijar, współpracował z Ks. Brzóską)

1861-1863 – KS. Brzóska Stanisław (generał) - więcej

1862 – Ks. Kożuchowski Józef

1886 – 1889 – KS. Rybka Teofil

……. – 1894 – Ks. Grunwald Józef

1915 - …….. – Ks. Joszt Stefan

1916 – 1919 (?) – Ks. Odowski Tomasz

1917 – Ks. Tuz Stafan (rektor Kościoła po-Bernardyńskiego)

1917 – 1921 – Ks. Ejme Aleksander

………. – 1924 – Ks. Kępiński Stanisław

1919.02 - ? ……. – Ks. Łopińksi Czesław

1919  - ……….. – Ks. Kwiatkowski Kazimierz

1921 – ………… - Ks. Maknia Józef

1921 – 1922 – Ks. Turski Bronisław

1921 – 1923 – Ks. Zalski Aleksander

1923 – 1939 – Ks. Zygmunt Siemaszko

1924 - ………… - Ks. Osiński Franciszek

1925 - …..…… - Ks. Izdebski Kazimierz

1925 – 1927 – Ks. Dragan Piotr

1926 – 1928 – Ks. Rubaszek Czesław

……… - 1929 – Ks. Socha Jan

1929 – 1930 – Ks. Krupiński Józef

1930 – 1931 – Ks. Szczotkarz Stefan

1931- Ks. Aleksandrowicz Piotr

1931 Ks. Barański Czesław

1931 – 1932 – Ks. Fręchowicz Tadeusz

1932- 1933 – Ks. Urbańczyk Władysław

1932 – Ks. Grzywaczewski Bolesław

1933  - KS. Wróblewski Miron

1933 – 1939 – Ks. Sopyła Ignacy

1935 – 1962 – Ks. Małysza Franciszek, kapelan Sióstr Nazaretanek

1936 – 1937 – Ks. Wiktor Sopyła

1936 – 1938 (?) – Ks. Myrcha Marian

1938 – 1948 (?) – Ks. Murawski Walerian

1940.12.01 – ………… - Ks. Zubek Jan

1940 – 1942 – Ks. Dziedzic Jan

1941 – 1943 – Ks. Małysiak Józef, misjonarz – rekolekcjonista, założyciel Zgromadzenia Sióstr Rodziny Betańskiej

1942 – 1945 – Szeląg Kazimierz ( ponownie 1946-1959)

1944 – 1945 – Ks. Ławrynowicz Kazimierz

1946 – 1959  - Ks. Szeląg Kazimierz

1948 – 1949 Ks. Wacław Skomorucha ( Sufragan siedlecki)
W latach 1946–1947 był zatrudniony jako prefekt w Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Łukowie. W latach 1948–1950 pełnił funkcję misjonarza diecezjalnego w Łukowie.

1958(?) – 1962 – Ks. Staręga Janusz

1959 – 1960 – Ks. Jurzysta Edward

1962-1968 – Ks. Bubeła Antoni

1966 – 1968 – Ks. Masiejuk Czesław

1964 – do śmierci – Ks. Bednarczyk Marian

1967 – 1970 – Ks. Kondeja Stanisław

1968 – 1975 – Ks. Wetoszka Henryk

1969 – 1970.07.06 – Ks. Frącz Stanicław

1970.07.06 – 1971.07.01 – Ks. Mironiku Józef

1970 – 1971.07.01 – Ks. Ciołek Czesław

……. – 1972.07.05 – Ks. Borkowski Jan

1971.07.01 – 1972.07.05 – Ks. Szajda Stanisław

1971.07.01 -1974.08.31  – Andrzejuk Czesław

1972 – 1975 – KS. Żelaźnik Stanisław

1975.07.01 – 1978.08.20 – Ks. Grochowski Stanisław

1975.07.05 – 1976.07.10 – Ks. Skwarczyński Adam

1976.07.01 – 1977.07.10 – Ks. Kuś Marian

1976.08.23 – 1978.07.15 – Ks. Śliwowski Michał

1977.07.01 – 1980.07.10 – KS. Wyrzykowski Wiesław

1978.07.15 – 1984.06.23 – Ks. Mirosław Łubik

1978.07.21 – 1986.07.01 – Ks. Marek Boruc - więcej

1980.07.01 – 1980.09.15 – Ks. Stańczuk Michał

1980.07.01 – 1981.08.29 – Ks. Oławski Stanisław

1980.10.20 – 1983.09.09 –Ks. Turemka Adam

1981.08.29 – 1982.07.31 – Ks. Cep Jan

1982.03.01 – 1984.07.11 – Ks. Kostecki Tomasz

1983.09.10 – 1984.07.10 – Ks. Drozd Henryk

1984.07.10 – 1984.12.06 – Ks. Iwaniuk Ryszard

1984.07.11 – 1989.08.25 – Ks. Niedzielski Konrad

1984.07.15 – 1986.06.28 – K. Czyrka Krzysztof

1984 – 1989 – Ks. Federczyk Ryszard, kapelan Domu Opieki Społecznej dla Dzieci u Sióstr Nazaretanek

1984.12.06 – 1985.07.10 – Ks. Dudka Jan

1985.07.10 – 1986.09.10 – Ks. Deptuła Jan

1986.06.28 – 1989.09.07 – Ks. Janowski Jerzy

1986.06.28 – 1987.07.02 – KS. Przybysz Antoni

………… - 1988.12.16  - Ks. Kot Aleksander (rezydent)

1986.09.16 – 1988.09.22 – Ks. Krupa Henryk

1987.07.01 – 1992.07.10 – Ks. Zowczak Jan

1988.09.22 – 1989.08.25 – Ks. Lusawa Krzysztof

1989.08.25 – 1994.06.30 – Ks. Sobotka Józef

1989.08.25 – 1990.08.27 – Ks. Netczuk Janusz

1990.08.28 – 1993.07.01 – Ks. Szczepanik Artur

1992.07.01 – 1996.08.05 – Ks. Zabiegałowski Sławomir

1993.07.01 – 1999.07.10  - Ks. Prokopiak Andrzej

1994.06.30 – 1997.07.07 -  Ks. Sulej Sławomir

1996.08.22 – 2003.06.30 -  Ks. Pawelec Krzysztof

1997.07.07 – 2004.07.07 - Ks. Jaszczuk Krzysztof

1999.07.01 – 2000.09.01 -  Ks. Trochimiak Piotr

1999.07.01 – 2003.06.30 - Ks. Brodawka Sławomir

2000.09.20 – 2003.06.30 – Ks. Stepczuk  Krzysztof

2003.07.01 – 2007.05.20  - Ks. Kułak Wojciech

2003.07.01 - 1 lipca 2013 - Ks. Franciszek Klebaniuk

2004.07.08 - 1 lipca 2014  - Ks. Wojciech Cholewa

 

2007.07.01 – 2007.08.31 – Ks. Góral Henryk

2007.09.01 – 2007.11.10 – Ks. Witkowicza Adam

2007.09.11 – 2010.01.31  - Ks. Jarosiewicz Rafał

2010.02.01 - 1 lipca 2014 - Ks. Tadeusz Danieluk

Ks. Tadeusz


1 lipca 2013 – 30 czerwca 2017  - Ks. Paweł Padysz - zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie i mianowany wikariuszem parafii Ryki.

 

 


1 lipca 2014 – 30.06.2016. Ks. mgr Arkadiusz BYLINKA – zwolniony z urzędu wikariusza parafii Przemieniania Pańskiego w Łukowie i skierowany na urlop zdrowotny z zamieszkaniem w Domu Księży Emerytów w Nowym Opolu od 1 lipca.

 


1 lipca 2014 – do chwili obecnej  - Ks. Daniel Salasiński


22 sierpnia 2016 do obecnej chwili - Ks. Robert Ponikowski

 


Ks. mgr Dariusz CZAJKA –
z dniem 1 lipca 2017 zwolniony z urzędu wikariusza parafii pw. św. Zygmunta Króla w Łosicach i mianowany wikariuszem parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie.