I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

172263
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
222
1026
5838
157667
20977
40643
172263

Your IP: 3.85.245.126
2019-10-17 07:56

Grupa Świętego Ojca Pio

30 września Grupa Modlitwy Świętego Ojca Pio z parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie wraz ze swoim duszpasterzem ks. Robertem Ponikowskim i zespołem Guadelupe z Lublina modlili się uwielbieniem Boga wraz z Maryją i ojcem Pio.

FOTOGALERIA

Dziś rozstrzygnięto konkurs o o.Pio. Wszystkie prace były piękne, ciekawe i bardzo przejmujące - powiedział ks. Robert dziękując i gratulując dzieciom .
Dzieci otrzymały piękne dyplomy i kolorowanki o Matce Bożej Fatimskiej. źródło informacji: Przedszkole Niepubliczne Sióstr Miłosierdzia w Łukowie

 

W poniedziałek 23 września  członkowie GRUPY ŚW. OJCA PIO uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej dziękując za 15 lat istnienia grupy w naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył Ojciec Roman Rusek OFMCap, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio. Mszę Święta koncelebrowali kapłani pracujący w naszej parafii, którzy opiekowali się Grupą Św. Ojca Pio.

„Grupy Modlitwy św. o. Pio" są jednym z wielu owoców jego gorliwej, kapłańskiej działalności. Wiernym, którzy bardzo licznie przychodzili do niego ze swoimi troskami i kłopotami, święty wciąż radził, by się modlili. Jak mówił: „Módl się, ufaj i nie przejmuj się”. Modlitwa była jakby złotą nicią jego nauczania, ale także mądrością jego osobistego życia zakonnego i kapłańskiego. Św. Ojciec Pio żył modlitwą w klasztornej celi i przy ołtarzu, w konfesjonale i we wszystkich spotkaniach z wiernymi. Z czasem powstała spontaniczna potrzeba modlitwy wspólnej. Pierwsze grupy modlitwy powstały w 1947 r. jako odpowiedź na wezwanie Papieża Piusa XII, by modlitwą zwyciężać zło na świecie.

Kazanie Ojca Romana Rusek OFMCap, krajowego asystenta Grup Modlitwy Ojca Pio wygłoszone w niedzielę 22 X 2017 z okazji 15 rocznicy istnienia Grupy Św. Ojca Pio w Kolegiacie Łukowskiej. więcej: www.przemienienie.lukow.pl

  

 

 

 

 

 

 

W związku ze zbliżającym się jubileuszem 15-ej rocznicy powstania   Grupy Modlitwy św. o. Pio w naszej parafii, zapraszamy dzieci,  młodzież i dorosłych do udziału w dwóch konkursach ku czci tego  szczególnego świętego.

 Grupa Modlitwy Św. O. Pio spotyka się raz w miesiącu.

 Gromadzimy się każdego 23-ego dnia miesiąca. Spotkanie ma zawsze charakter modlitewno - formacyjny. Rozpoczyna się ono o 1730  adoracją Najświętszego Sakramentu w naszym kościele.

O godz. 1800 jest sprawowana Msza z homilią w intencji członków Grupy. Dla żyjących wypraszamy dar Bożego błogosławieństwa i łaski potrzebne do kroczenia śladami cnót św. o. Pio, dla zmarłych zaś prosimy o dar przebywania w radości Nieba.

 Po Eucharystii zawsze odbywa się jeszcze spotkanie Grupy już w kaplicy o. Pio. W tej części ksiądz asystent głosi konferencję związaną z duchowością św. o. Pio a także modlimy się przez wstawiennictwo naszego Patrona. Na koniec odbywa się ucałowanie relikwii Świętego jakie posiadamy w naszej parafii.

 

Do Grupy Modlitwy można dołączyć w dowolnym momencie do czego serdecznie zachęcamy. 

 

 

 

W sobotę 22. grudnia Grupa Modlitwy św. o. Pio przeżywała spotkanie opłatkowe