Zakończyła się Piesza Pielgrzymka Podlaska na Jasną Górę. Wielu pielgrzymów z grupy 14a dawało świadectwo, jak wielkim wsparciem była dla nich modlitwa podejmowana przez pielgrzymów duchowych w kościele Przemienienia Pańskiego w Łukowie.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA


3 sierpnia z łukowskiej Kolegiaty wyruszyli pątnicy z grupy 14a i 14b. Niestety było wielu ludzi, którzy nie mogli wziąć udziału w tych rekolekcjach w drodze, dlatego od tego dnia do 14 sierpnia włącznie, każdego wieczoru o godz. 20.00 gromadziliśmy się na sprawowanie Eucharystii, podczas której rozważaliśmy teksty konferencji pielgrzymkowych. Po Mszy odbywało się czuwanie w różnych formach. Była adoracja Najświętszego Sakramentu, adoracja krzyża i oddanie trudnej sprawy Panu Bogu poprzez symboliczne zapalnie świeczki, było rozważanie tekstów, które dawały do myślenia, Droga Krzyżowa i Różaniec, wspólny śpiew Apelu i pielgrzymkowych piosenek i jak zawsze na zakończenie „piosenka na dobranoc”. Czuwania cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, nawet czasami ich długość nikogo nie przerażała. To wszystko dla naszych pielgrzymów i także dla nas. Wiele można było usłyszeć pozytywnych głosów.
Ostatniego dnia naszych czuwań, aż żal było stwierdzić, że to już koniec. Ks. Prałat Antoni Pietruszka podziękował odpowiedzialnym za przebieg apeli pielgrzymkowych: ks. Danielowi Sałasińskiemu i grupie muzycznej na czele z Darkiem Szychtą. Do zobaczenia za rok.