Wydaje się że dopiero niedawno ruszyliśmy na pielgrzymi szlak, a tu nagle już pielgrzymi powrócili do swoich domów cali i zdrowi, a na pewno bardzo zadowoleni po dojściu na Jasną Górę!

Jak zawsze po zakończeniu pewnego etapu przychodzi czas na podsumowania, chcemy więc poinformować, że na pielgrzymim szlaku w tym roku z grupą 14A pielgrzymowało 140 pątników, a w tym 31 osób, które pomagały wszystkim pielgrzymom w służbach pielgrzymkowych. Najstarsza pątniczka naszej grupy miała 78 lat, a najmłodsza 9 lat.

Wielkie podziękowania należą się naszemu księdzu Pawłowi Padyszowi, który już po raz trzeci pielgrzymował z naszą grupą jako przewodnik i mamy wielką nadzieję, że nie zmieni się to przez kolejne lata.
W służbie duchowej naszej grupy przewodnika wspierało dwóch kleryków: Krzysztof oraz Marcin, którzy w prowadzeniu codziennych rozmyślań pomagali w rozwoju duchowym całej naszej czternasteczki oraz przez swój humor i rozmowy z pielgrzymami pomagali zapomnieć o bolących częściach ciałach oraz intensywnie świecącym słoneczku.

Oczywiście nie można zapomnieć o naszej niezawodnej grupie medycznej, która przez cały czas trwania pielgrzymowania mimo zmęczenia, codziennie pomagała pątnikom z ich problemami natury zdrowotnej.

Należy pamiętać o tym, że bez służby porządku pielgrzymowanie nie mogłoby się udać i im również bardzo serdeczne Bóg zapłać za dbanie o bezpieczeństwo naszej grupy. Na sam koniec należy wyróżnić naszą niezawodną grupę muzyczną, która dbała o każdy etap pielgrzymowania śpiewając i wprowadzając w naszej 14A radosną atmosferę!

Na koniec tego krótkiego podsumowania chcielibyśmy podziękować wszystkim pielgrzymom duchowym, ponieważ bez ich wsparcia i modlitwy nasze pielgrzymowania nie byłoby możliwe. Chcielibyśmy zapewnić, że wszystkie przekazane przez was intencje zostały przekazane Matce Boże w Częstochowie!

Wszyscy mamy nadzieję, że w następnym roku na pielgrzymim szlaku spotkamy się w jeszcze większej liczbie!