Uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi w Łukowie spotkali się z biskupem siedleckim Kazimierzem Gurdą. Spotkanie odbyło się 29 kwietnia w ramach wizytacji kanoniczej w parafii Przemienienia Pańskiego.

 


Relację ze spotkania przesłała do nas katechetka Bożena Pietrzak:

29 kwietnia gościliśmy w naszej szkole J.E. Księdza Biskupa Kazimierza Gurdę. Pobyt Księdza Biskupa w placówce związany był z trwającą wizytacją w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie, do której nasza szkoła przynależy. Na spotkaniu obecny był oprócz uczniów, nauczycieli i rodziców towarzyszący Biskupowi - ksiądz kapelan i ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka. Wszystkich zebranych powitała dyrektor Elżbieta Pogodzińska. W swoim przemówieniu przedstawiła Księdzu Biskupowi naszą szkołę i panujące w niej ze względu na wielkość budynku i liczbę uczniów, kameralne warunki. Podkreślała, iż jesteśmy placówką integracyjną, w której zwracamy uwagę na każdego ucznia.

W dalszej części spotkania nasi uczniowie przedstawili montaż słowno-muzyczny, przygotowany pod kierunkiem katechetki Bożeny Pietrzak. Jego tematem jest obchodzony obecnie Rok Miłosierdzia Bożego. Młodzież nawiązała pieśnią do zbliżających się Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, po łacinie wyśpiewała o miłości do bliźniego, której drogowskazem jest Bóg. Niewątpliwie najciekawszym punktem spotkania była rozmowa, którą przeprowadził Ksiądz Biskup z uczniami, nawiązując do szkoły Jezusa.

Na zakończenie spotkania Ksiądz Biskup podziękował wszystkim za życzliwe przyjęcie, zwrócił uwagę na miłą atmosferę panującą w szkole oraz udzielił wszystkim błogosławieństwa. Wizyta Biskupa Kazimierza Gurdy zakończyła się spotkaniem z kadrą pedagogiczną.