I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

172353
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
312
1026
5928
157667
21067
40643
172353

Your IP: 3.85.245.126
2019-10-17 08:50

Foto Galeria

Od kilku dni można obejrzeć w głownym obrazu jeden z naszych zabytków obraz – „SERCE JEZUSA „

Fotogaleria by Jacek Kiciński

 

Znacie sprawę Jezusa z Nazaretu, którego Bóg namaścił Duchem Świętym i mocą. Jego to zabili, zawiesiwszy na drzewie. Bóg wskrzesił Go trzeciego dnia i pozwolił Mu ukazać się nie całemu ludowi, ale nam, wybranym uprzednio przez Boga na świadków.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

WYKONAŁO SIĘ

FOTOGALERIA

 

 

 

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA

Warto w naszych modlitwach pamiętać o kapłanach.

To oni w imieniu Chrystusa odradzają nas w sakramencie chrztu i czynią nas dziećmi Bożymi. Dają nam życie łaski uświęcającej. W sakramencie bierzmowania umacniają nas w wierze i dają siłę. W spowiedzi odpuszczają nam grzechy i kary za nie należne. Bez kapłana nie ma ołtarza, nie ma Ofiary, nie ma Komunii świętej, nie ma w naszych świątyniach Chrystusa. To kapłani w imieniu Boga wiążą dłonie oblubieńców na dozgonną miłość i zapewniają im szczególną Bożą łaskę do godnego wypełnienia obowiązków małżeńskich i rodzicielskich. Gdy przyjdzie śmierć, kapłan stanie przy nas jako anioł Chrystusa i odda w dobre ręce niebieskiego Ojca.

Pamięci naszego wikariusza Parafii Przemienienia Pańskiego  ks. Stanisława Brzóski

FOTOGALERIA 2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
CORPUS CHRISTI

Wszystkie słowa są zbyt ubogie, aby wytłumaczyć, chociażby w przybliżeniu, tajemnicę Wielkiego Czwartku. Z drugiej jednak strony nie tak trudno wyobrazić sobie przynajmniej częściowo uczucia Serca Jezusowego w ten ostatni wieczór spędzony ze swoimi przed ofiarą na Kalwarii.

 FOTOGALERIA - wszystkie zdjęcia
FOTOGALERIA - WYBRANE

Dla przykładu weźcie tak ludzkie doświadczenie jak pożegnanie dwojga kochających się ludzi. Chcieliby zawsze być razem, lecz obowiązek — jakikolwiek — zmusza ich do rozstania. Pragną żyć razem, ale nie mogą. Nawet największa ludzka miłość jest ograniczona i musi odwoływać się do symboli: żegnający się wymieniają pamiątki, może fotografie z tak gorącą dedykacją, że dziwić się można, że papier się nie zapali. I niczego więcej uczynić nie mogą, ponieważ moc stworzeń nie jest tak wielka jak ich miłość.