I Komunia Św. 2018

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

022739
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
994
1078
3685
10375
22739
0
22739

Your IP: 54.86.132.30
2019-06-25 18:36

Foto Galeria

FOTOGALERIA 2018

UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA
CORPUS CHRISTI

Wszystkie słowa są zbyt ubogie, aby wytłumaczyć, chociażby w przybliżeniu, tajemnicę Wielkiego Czwartku. Z drugiej jednak strony nie tak trudno wyobrazić sobie przynajmniej częściowo uczucia Serca Jezusowego w ten ostatni wieczór spędzony ze swoimi przed ofiarą na Kalwarii.

 FOTOGALERIA - wszystkie zdjęcia
FOTOGALERIA - WYBRANE

Dla przykładu weźcie tak ludzkie doświadczenie jak pożegnanie dwojga kochających się ludzi. Chcieliby zawsze być razem, lecz obowiązek — jakikolwiek — zmusza ich do rozstania. Pragną żyć razem, ale nie mogą. Nawet największa ludzka miłość jest ograniczona i musi odwoływać się do symboli: żegnający się wymieniają pamiątki, może fotografie z tak gorącą dedykacją, że dziwić się można, że papier się nie zapali. I niczego więcej uczynić nie mogą, ponieważ moc stworzeń nie jest tak wielka jak ich miłość.

FOTOGALERIA

21 stycznia w naszej parafii odbyła się uroczysta Msza Święta o godzinie 10.30 z okazji 10-lecia Apostolatu Złota Róża, modlitwa i post za kapłanów.

Mszę Świętą celebrował Koordynator Diecezjalny Ks. Grzegorz Koc z Siedlec, Ks. Prałat Antoni Pietruszka i Ks. Daniel Sałasiński. Obecna była także koordynatorka krajowa Apostolatu Pani Teresa Kruszewska z Siedlec.

FOTOGALERIA

WIĘCEJ

dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
św. Wincentego a Paulo w Łukowie

FOTOGALERIA

 

Autor: Anna Kupińska

źródło: http://www.podlasie24.pl/lukow/kosciol/ulicami-lukowa-przeszedl-orszak-trzech-kroli-23edc.html

 

31 grudnia w Dzień Św. Rodziny małżonkowie z naszej parafii podczas Mszy Świętych  w obecności kapłanów i licznych wiernych odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską powierzając siebie nawzajem Bogu. Przed odnowieniem przyrzeczeń odśpiewano „Hymn do Ducha Świętego”.

Bogu niech będą dzięki za ten dar świadectwa

FOTOGALERIA

Dzisiaj 6 grudnia w święto Św. Mikołaja, biskupa Mirry przybył do naszej parafii
Święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. :)
Obiecał, że przybędzie do nas za rok, 6 grudnia.

FOTOGALERIA

W poniedziałek 23 września  członkowie GRUPY ŚW. OJCA PIO uczestniczyli w uroczystej Mszy Świętej dziękując za 15 lat istnienia grupy w naszej parafii. Mszy świętej przewodniczył Ojciec Roman Rusek OFMCap, krajowy asystent Grup Modlitwy Ojca Pio. Mszę Święta koncelebrowali kapłani pracujący w naszej parafii, którzy opiekowali się Grupą Św. Ojca Pio.

„Grupy Modlitwy św. o. Pio" są jednym z wielu owoców jego gorliwej, kapłańskiej działalności. Wiernym, którzy bardzo licznie przychodzili do niego ze swoimi troskami i kłopotami, święty wciąż radził, by się modlili. Jak mówił: „Módl się, ufaj i nie przejmuj się”. Modlitwa była jakby złotą nicią jego nauczania, ale także mądrością jego osobistego życia zakonnego i kapłańskiego. Św. Ojciec Pio żył modlitwą w klasztornej celi i przy ołtarzu, w konfesjonale i we wszystkich spotkaniach z wiernymi. Z czasem powstała spontaniczna potrzeba modlitwy wspólnej. Pierwsze grupy modlitwy powstały w 1947 r. jako odpowiedź na wezwanie Papieża Piusa XII, by modlitwą zwyciężać zło na świecie.