W wigilię Święta Niepodległości odbyła się Łukowie Całonocna Droga Krzyżowa. W tym samym czasie, kiedy grupa około 40 osób przemierzała 44 kilometrową drogę, w kościele Przemienienia Pańskiego trwała całonocna adoracja. Oba te wydarzenia odbywały się w intencji Ojczyzny.


W sobotę 10 listopada, w przeddzień obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w parafii Przemienienia Pańskiego w Łukowie odbyła się Całonocna Droga Krzyżowa w intencji Ojczyzny. Rozpoczęła się Mszą Świętą o godzinie 18.00. Po nabożeństwie grupa około 40 osób prowadzona przez Sławomira Smolaka wyruszyła w drogę. Błogosławieństwa udzielił im ksiądz proboszcz Antoni Pietruszka, który podkreślił, że modlitwa to wspaniały sposób aby podziękować za wolną Ojczyznę.

FOTOGALERIA

Uczestnicy Drogi Krzyżowej, w ciszy i modlitwie pokonali w sumie 44 kilometry. Rozważali teksty pochodzące z 1916 roku autorstwa księdza biskupa Władysława Bednarskiego. W trakcie Drogi Krzyżowej w kościele parafialnym w Gręzówce odbyła się modlitwa z Ojczyznę. Jak relacjonuje Sławomir Smolak, uczestnicy całonocnej Drogi Krzyżowej oddali też hołd Ojczyźnie śpiewając Hymn Polski na terenie nieistniejącej od 65 lat wsi Jagodne. Było to o godzinie 1.25.Kiedy jedni szli, inni wspólnie modlili się podczas całonocnej adoracji Najświętszego Sakramentu w Kolegiacie Łukowskiej. Adoracja trwała do godziny 7.00 rano. O tej godzinie też uczestnicy Drogi Krzyżowej dotarli do ostatniej stacji i przed Kolegiatą Łukowską zakończyli wspólną modlitwę w intencji Ojczyzny.