I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

172253
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
212
1026
5828
157667
20967
40643
172253

Your IP: 3.85.245.126
2019-10-17 07:46

Bierzmowanie

Tak jak mówiłem na spotkaniu, Kurs zaczynamy 26 września (czwartek) o godz. 17.30 w sali nad księgarnią na ul. Dmocha 8/2. Koniec ok. 19.30. Zarezerwujcie sobie 10 kolejnych czwartków o tej samej porze w tym samym miejscu. W pierwszym semestrze kurs będą przeżywać kandydaci ze szkół: w Gręzówce, Strzyżewie, Szkoły Podstawowej nr 5 i Szkoły Zawodowej. Od lutego pozostałe szkoły. Jeśli komuś nie pasuje termin proszę o kontakt ze mną. Zachęcam by zapisać się do Oazy albo Ministrantów w naszej parafii a wówczas będziemy zwolnieni z Kursu Alpha.

 

Potrzebny nam katechizm wygląda tak:

i można go kupić np. w księgarni Jana Chrzciciela w Łukowie ul. Dmocha 8.

Szczęść Boże.

Przed nami początek roku szkolnego a więc również zaczyna się nowy rok duszpasterski. Zapraszam młodzież z klas ósmych mieszkającą na terenie naszej parafii by zacząć bliższe przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Stricte początek był już kilka miesięcy temu a teraz przyspieszamy:-)

Zapraszam Was do naszego kościoła w najbliższy piątek, 6 września. Od godz. 15.30 będzie spowiedź (przygotujcie się do niej robiąc rachunek sumienia) a póżniej Msza św. i spotkanie podczas którego w sposób oficjalny będzie można się już zapisać do grupy kandydatów do bierzmowania.

ks. Robert

gloria Patri et Filio et Spiritui sancto

foto / video

 Kto jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty niech to zrobi jak najszybciej żeby nie czekać do piątku.

 Obowiązkowo wszyscy (!) gromadzimy się na nowennie przed bierzmowaniem, która jest odprawiana każdego dnia podczas nabożeństwa majowego. Początek 18.25. Po nabożeństwie są jeszcze próby liturgiczne i muzyczne.

 Tekst do nauczenia na pamięć: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

 Poćwiczmy z pomocą youtube`a pieśni na bierzmowanie. Linki:

 https://www.youtube.com/watch?v=vOTXdsSuOUI O Stworzycielu Duchu przyjdź

 https://www.youtube.com/watch?v=2BOucXGwH0I Jezus daje nam zbawienie

 https://youtu.be/Gd7axfQRsIE Będę śpiewał Tobie mocy moja

 https://youtu.be/67M26LhHUas    Duchu Ogniu

 

 

 

 

 

Są jeszcze pojedyncze osoby, które nie zdawały ostatniego egzaminu. Są także osoby, które zapisały się na Kurs Filip a nie uczestniczyły w nim. Proszę aby jak najszybciej się do mnie zgłosiły by ten zaległy egzamin zdać.

 Egzamin kurialny odbędzie się 3 kwietnia (środa) w kaplicy o. Pio. Obecność obowiązkowa! Strój galowy.

 Na godz. 13.50 przychodzą kandydaci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5.

 Na godz. 14.50 przychodzą wszyscy pozostali.

 Nie bierzemy indeksów.

 Nie dotarły do mnie jeszcze metryki chrztu niektórych z Was. Proszę o ich przyniesienie.

 

 

 

Egzamin poprawkowy dla osób, które go nie zdały lub nie podeszły do niego w poniedziałek, 18 marca o godz. 18.30 w kancelarii. Proszę aby przyjść z przynajmniej jednym rodzicem i wziąć ze sobą indeks. Jeśli termin komuś nie odpowiada proszę o kontakt ze mną i wówczas ustalimy inny. W dalszym ciągu proszę o przynoszenie metryk z chrztu jeśli byliśmy chrzczeni w innej parafii niż nasza.

   *Bierzmowanie - 10 maja, godz. 16.00. Od 1 maja rozpoczniemy nowennę przed bierzmowaniem. Będą to wieczorne spotkania modlitewne i próby liturgiczno - muzyczne.

 

 

 

 

 

Termin egzaminu poprawkowego z pierwszej części katechizmu i pacierza to wtorek (20 listopada) o godz. 16.oo i 18.30 w kancelarii parafialnej.