I Komunia Św.

Bierzmowanie

Ogłoszenia parafialne

Licznik odwiedzin

103192
Today
Yesterday
This Week
Last Week
This Month
Last Month
All days
813
1356
9896
82603
33822
38546
103192

Your IP: 3.226.251.205
2019-08-25 13:21

Bierzmowanie

gloria Patri et Filio et Spiritui sancto

foto / video

 Kto jeszcze nie skorzystał z sakramentu pokuty niech to zrobi jak najszybciej żeby nie czekać do piątku.

 Obowiązkowo wszyscy (!) gromadzimy się na nowennie przed bierzmowaniem, która jest odprawiana każdego dnia podczas nabożeństwa majowego. Początek 18.25. Po nabożeństwie są jeszcze próby liturgiczne i muzyczne.

 Tekst do nauczenia na pamięć: Pragniemy, aby Duch Święty, którego otrzymamy, umocnił nas do mężnego wyznawania wiary i do postępowania według jej zasad.

 Poćwiczmy z pomocą youtube`a pieśni na bierzmowanie. Linki:

 https://www.youtube.com/watch?v=vOTXdsSuOUI O Stworzycielu Duchu przyjdź

 https://www.youtube.com/watch?v=2BOucXGwH0I Jezus daje nam zbawienie

 https://youtu.be/Gd7axfQRsIE Będę śpiewał Tobie mocy moja

 https://youtu.be/67M26LhHUas    Duchu Ogniu

 

 

 

 

 

Są jeszcze pojedyncze osoby, które nie zdawały ostatniego egzaminu. Są także osoby, które zapisały się na Kurs Filip a nie uczestniczyły w nim. Proszę aby jak najszybciej się do mnie zgłosiły by ten zaległy egzamin zdać.

 Egzamin kurialny odbędzie się 3 kwietnia (środa) w kaplicy o. Pio. Obecność obowiązkowa! Strój galowy.

 Na godz. 13.50 przychodzą kandydaci ze Szkoły Podstawowej nr 4 i Szkoły Podstawowej nr 5.

 Na godz. 14.50 przychodzą wszyscy pozostali.

 Nie bierzemy indeksów.

 Nie dotarły do mnie jeszcze metryki chrztu niektórych z Was. Proszę o ich przyniesienie.

 

 

 

Egzamin poprawkowy dla osób, które go nie zdały lub nie podeszły do niego w poniedziałek, 18 marca o godz. 18.30 w kancelarii. Proszę aby przyjść z przynajmniej jednym rodzicem i wziąć ze sobą indeks. Jeśli termin komuś nie odpowiada proszę o kontakt ze mną i wówczas ustalimy inny. W dalszym ciągu proszę o przynoszenie metryk z chrztu jeśli byliśmy chrzczeni w innej parafii niż nasza.

   *Bierzmowanie - 10 maja, godz. 16.00. Od 1 maja rozpoczniemy nowennę przed bierzmowaniem. Będą to wieczorne spotkania modlitewne i próby liturgiczno - muzyczne.

 

 

 

 

 

Termin egzaminu poprawkowego z pierwszej części katechizmu i pacierza to wtorek (20 listopada) o godz. 16.oo i 18.30 w kancelarii parafialnej.

Jak słyszeliśmy w ogłoszeniach, w najbliższą sobotę, 20 października, w parafii Podwyższenia Krzyża  Św. odbędzie się spotkanie młodych rejonu łukowskiego połączone z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki. Początek o godz. 14.00 w kościele Podwyższenia Krzyża, gdzie dokona się zawiązanie wspólnoty oraz wsłuchamy się w słowa konferencji, które wygłosi ks. dr Tomasz Kostecki. Następnie około godz. 16.30 wyruszy procesja do naszej Kolegiaty i odmówimy różaniec idąc ulicami naszego miasta. Na zakończenie tego spotkania o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ucałowanie relikwii.

Zapraszam Was na to spotkanie. Niech ci, którzy nie mogą być na całości spotkania wybiorą sobie przynajmniej jedną część. Można uczestniczyć od godz. 14 do różańca albo rozpocząć od różańca o godz. 16.30 i w procesji przyjść do naszej parafii na Mszę św.

Skorzystajmy z tego spotkania.

J.E. Ks. Bp Kazimierz Gurda  udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Egzamin z dwóch ostatnich części katechizmu odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 kwietnia.

O godz. 17.00 grupa P. Jarosława Skrzyszewskiego, 17.20 grupa P. Daniela Lontego. O godz. 18. 00 grupa P. Barbary Niedziółki. O godz. 18. 30  grupa P. Grażyny Ryszkowskiej. Jeśli ktoś nie może dotrzeć w czwartek proszę o kontakt ze mną.

Klasy, które uczę zdają egzamin w szkole w tym tygodniu.

Na egzaminy dostarczamy metrykę chrztu tych osób, których nazwiska czytałem na ostatnim spotkaniu a których metryki jeszcze nie mam. Przynosimy również  80 zł. na wydatki związane z kwiatami, zdjęciami, podziękowaniem katechetom i itp.