Bierzmowanie

 

Gratuluję tym, którzy potraktowali poważnie czytanie Ewangelii dzięki której poznajemy życie Pana Jezusa.

 

Jestem zawiedziony tym, że wielu tego egzaminu nie potraktowało poważnie. Mówiłem o czytaniu Ewangelii już od września.

 

Najlepsze wyniki: 1. Aleksandra Lejnert 30 punktów na 30 możliwych.

 2. Klaudia Janiszek 29,5 pkt./30

 ... Jakub Sulej 29,5pkt./30

 4. Aleksandra Jasińska 29 pkt./30

 

  Nie zaliczyli egzaminu: Emilia Chwedoruk, Daniel Żądełek, Kamil Domański, Michał Matusiak, Oliwia Rybicka, Wiktoria Janiszek, Kornelia Pakulska, Adrian Kłosowski, Julia Zdanikowska, Łukasz Kobojek, Bartosz Sosnowski, Weronika Zachoszcz, Adam Miłosz, Klaudia Sulej, Maja Orzechowska, Fabian Wierzchoń, Julia Dołęga, Aleksander Chromiak, Julia Kurowska, Filip Wojtaś, Maciej Kusio, Jakub Żukowski, Sylwia Osiak, Natalia Cielemęcka.

Proszę czytać Ewangelię jeszcze raz a poprawkę napiszemy najprawdopodobniej w pierwszy piątek stycznia czyli 4 stycznia.

Niektóre osoby nie zaliczyły jeszcze pierwszej części Katechizmu lub pacierza. Proszę o jak najszybszy  kontakt ze mną aby ustalić termin!

 

 

 

 

 

 

W najbliższy czwartek (6 grudnia) na godz. 18.45 do kaplicy o. Pio zapraszam rodziców i opiekunów kandydatów do bierzmowania na adwentowe spotkanie formacyjne.Chcemy razem się pomodlić za naszych kandydatów i posłuchać Słowa Bożego, które pomoże nam w adwentowym czuwaniu.

Zachęcam do udziału w miarę możliwości przynajmniej jednego z rodziców.

ks. Robert

Termin egzaminu poprawkowego z pierwszej części katechizmu i pacierza to wtorek (20 listopada) o godz. 16.oo i 18.30 w kancelarii parafialnej.

Obowiązkowo przynosimy ze sobą indeksy!

Sobota (10 listopada)

 godz. 9.00 – Szkoła nr 2

 godz. 10.00 – Szkoła nr 3

 godz. 11.00 - Szkoła nr 5

 godz. 11.30 – Gręzówka

 godz. 12.30 – Strzyżew

Niedziela (11 listopada)

 godz. 13.30 – Gołaszyn

 godz. 14.00 - Szkoła nr 1 i kl. 8a i 8b ze Szkoły nr 4

 godz. 15.00 - Szkoła nr 4, klasy 8c i 8d

 godz. 16.00 - Szkoła nr 4, klasa 3 c

 godz. 17.00 – Szkoła nr 4, klasa 3b

 godz. 18.00 – Szkoła nr 4, klasa 3 a

W przypadku niemożliwości zdawania egzaminu w wyznaczonym terminie proszę o kontakt ze mną. Ustalimy inny termin.

Jak słyszeliśmy w ogłoszeniach, w najbliższą sobotę, 20 października, w parafii Podwyższenia Krzyża  Św. odbędzie się spotkanie młodych rejonu łukowskiego połączone z peregrynacją relikwii św. Stanisława Kostki. Początek o godz. 14.00 w kościele Podwyższenia Krzyża, gdzie dokona się zawiązanie wspólnoty oraz wsłuchamy się w słowa konferencji, które wygłosi ks. dr Tomasz Kostecki. Następnie około godz. 16.30 wyruszy procesja do naszej Kolegiaty i odmówimy różaniec idąc ulicami naszego miasta. Na zakończenie tego spotkania o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza Św., a po niej ucałowanie relikwii.

Zapraszam Was na to spotkanie. Niech ci, którzy nie mogą być na całości spotkania wybiorą sobie przynajmniej jedną część. Można uczestniczyć od godz. 14 do różańca albo rozpocząć od różańca o godz. 16.30 i w procesji przyjść do naszej parafii na Mszę św.

Skorzystajmy z tego spotkania.

J.E. Ks. Bp Kazimierz Gurda  udzielił Sakramentu Bierzmowania młodzieży z naszej parafii.

Egzamin z dwóch ostatnich części katechizmu odbędzie się w najbliższy czwartek, 26 kwietnia.

O godz. 17.00 grupa P. Jarosława Skrzyszewskiego, 17.20 grupa P. Daniela Lontego. O godz. 18. 00 grupa P. Barbary Niedziółki. O godz. 18. 30  grupa P. Grażyny Ryszkowskiej. Jeśli ktoś nie może dotrzeć w czwartek proszę o kontakt ze mną.

Klasy, które uczę zdają egzamin w szkole w tym tygodniu.

Na egzaminy dostarczamy metrykę chrztu tych osób, których nazwiska czytałem na ostatnim spotkaniu a których metryki jeszcze nie mam. Przynosimy również  80 zł. na wydatki związane z kwiatami, zdjęciami, podziękowaniem katechetom i itp.