Czego my nie potrafimy, potrafi Bóg. Jezus Chrystus, prawdziwy Bóg i prawdziwy człowiek, nie zostawia symbolu, lecz rzeczywistość: On sam zostaje. Idzie do Ojca, ale także zostaje wśród ludzi. Nie daje nam zwykłego prezentu, który by Go przypominał, jakąś podobiznę, co blednie jak tracąca kolor fotografia, pożółkła i bez znaczenia dla tych, którzy nie byli bohaterami owego serdecznego momentu. On jest rzeczywiście obecny pod postaciami chleba i wina: z Jego Ciałem i Krwią, Duszą i Bóstwem.

To Chrystus przechodzi, 83

Największym szaleńcem wszelkich czasów jest On. Czyż można sobie wyobrazić większe szaleństwo niż Jego oddanie – jak On się oddaje i komu się oddaje?

Gdyż było już szaleństwem samo stanie się bezbronnym Dzieciątkiem; ale wówczas, nawet wielu złoczyńców mogłoby się wzruszyć i nie odważyłoby się Go źle traktować. Wydało mu się tego za mało: zechciał unicestwić się i oddać się bardziej. Stał się pożywieniem, stał się Chlebem.

Boski Szaleńcze! Jakże Cię traktują ludzie?... A ja sam?

Kużnia, 824

Wyznam Wam, że dla mnie Tabernakulum zawsze było Betanią, miejscem spokojnym i pogodnym, gdzie znajduje się Chrystus; miejscem, w którym możemy opowiedzieć Mu o naszych kłopotach, cierpieniach, nadziejach i radościach z tą samą prostotą i naturalnością, z jaką rozmawiali z Nim Jego przyjaciele, Marta, Maria i Łazarz. Dlatego, przemierzając ulice jakiegoś miasta lub wioski, cieszę się z odkrycia — choćby tylko z daleka — sylwetki kościoła: to nowe Tabernakulum i jeszcze jedna okazja więcej, aby dusza zapragnęła być z Panem utajonym w Najświętszym Sakramencie.

 FOTOGALERIA - wszystkie zdjęcia
FOTOGALERIA - WYBRANE

To Chrystus przechodzi, 154

Przypominam sobie czarującą poezję galicyjską, jedną z pieśni Alfonsa X Mądrego. Jest to legenda o pewnym zakonniku, który w swojej prostocie błagał Najświętszą Maryję o to, aby choć tylko przez jedno mgnienie oka mógł zobaczyć niebo. Najświętsza Dziewica spełniła jego życzenie i poczciwy zakonnik został przeniesiony do raju.

 

Kiedy powrócił, nie poznał nikogo z mieszkańców klasztoru: jego modlitwa, która jemu wydała się bardzo krótka, trwała trzy wieki. Dla kochającego serca trzy wieki to nic. W ten sposób tłumaczę sobie owe dwa tysiące lat oczekiwania Pana w Eucharystii. To oczekiwanie Boga, który kocha ludzi, który nas szuka i miłuje takimi, jakimi jesteśmy — ograniczonych, egoistów, niestałych — a jednak zdolnych do odkrycia Jego nieskończonej miłości i oddania się Jemu całkowicie.

To Chrystus przechodzi, 151

Czy widziałeś tę scenę? — Jakiś sierżant czy chorąży o małej randze...; podchodzi wyrosły rekrut o niezrównanie lepszej budowie aniżeli oficerowie, a przecież nie obywa się bez salutu i odsalutowania.

Pomyśl o czymś odwrotnym. — Z Tabernakulum kościelnego Chrystus — doskonały Bóg, doskonały Człowiek — który umarł za ciebie na Krzyżu i użycza ci wszelkich dóbr, których potrzebujesz, zbliża się do ciebie. A ty przechodzisz, nie zwracając na Niego uwagi.

Bruzda, 687 - źródło tekstu - Św. Josemaria Eskriva.

 FOTOGALERIA - wszystkie zdjęcia
FOTOGALERIA - WYBRANE

 

ORSZAK WSPIERALI w 2019

Zarząd Woj. Lubelskiego

Zarząd Woj. Lubelskiego

MIASTO ŁUKÓW

Miasto Łuków
Powiat Łukowski

Zofia Żuk  - Łuksja Sp z o.o.

Bank Spółdzielczy w Łukowie

PSS Łuków


ŁUKPOL Sp. z o.o
FAGUM STOMIL Łuków

ORSZAK WSPIERALI w 2019`

 ZM Wierzejki

"Firma Handlowa "BARTEK"
Sławomir Andrzej Matusiak"
SIĘCIASZKA PIERWSZA 57A
DZIEWULSKI MARCIN
FH DWUNASTKA
TAMEX
Jakub Kożuchowski

TAMEX Jakub Kożuchowski
Ośrodek Szkolenia Kierowców Jerzy Zabielski

Nadleśnictwo Łuków

Nadleśnictwo Łuków

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH I DROGOWYCH
DROGBUD SPÓŁKA ZO.O.
FERGAS SP ZOO
EUGENIUSZ ROJEK

STANISŁAW GOGACZ
SENATOR RP


KRZYSZTOF GŁUCHOWSKI
POSEŁ NA SEJM RP


Zygmunt Celiński
Radny RM ŁukówMOTO EURO
JOANNA KUREK I WOJCIECH KUREK
 ŁOK Łuków
 OSiR Łuków

Orszak Trzech Króli