PONIEDZIAŁEK 22.01 od godz. 15.00

Os. Chącińskiego blok 4 – 3 księży (klatka 1, 2, 3 i na koniec klatka 4)

Os. Chącińskiego blok 5 - 3 księży (klatka 1, 2, 3 i na koniec klatka 4)

Ogłoszenia duszpasterskie

Trzecia Niedziela Zwykła – 21 stycznia 2018

 

1.                     Jutro o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji uczestników nowenny do św. Jana Pawła II.

WIĘCEJ

dzieci z Niepublicznego Przedszkola Integracyjnego Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia
św. Wincentego a Paulo w Łukowie

Gdy nadeszła pełnia czasów, Bóg zesłał swojego Syna.
Zesłał swojego Syna, byśmy się obudzili. Jezus nie przyszedł nas głaskać, ułatwić nam życia, ale byśmy się przebudzili i zaczęli żyć naprawdę. Większość ludzi przeżywa swoje życie śpiąc. Nigdy się nie budzą: rodzą się, dojrzewają, żenią się, rozwodzą, rodzą dzieci, wyznają religię, uczą się, pracują, umierają, wszystko to robią śpiąc. Świadomie używam słowa większość. Zaliczają się do niej ci wszyscy, którzy żyją według zasady świętego spokoju, jakoś to będzie, kiedyś będzie lepiej. Od wczoraj wielu mówi o tym wprost, powtarzając jak mantrę, głupie zdanie, oby ten nowy rok był lepszy od zeszłego. Co roku tak mówią. Ciągle czekają, ciągle nie budzą się, by przeżyć właśnie ten rok i dzień świadomie. Budzenie się jest bardzo niewygodne i bolesne. Kochamy łóżko, ciepłą kołderkę, wręcz magiczny świat snu.

31 grudnia w Dzień Św. Rodziny małżonkowie z naszej parafii podczas Mszy Świętych  w obecności kapłanów i licznych wiernych odnowili złożoną przed laty przysięgę małżeńską powierzając siebie nawzajem Bogu. Przed odnowieniem przyrzeczeń odśpiewano „Hymn do Ducha Świętego”.

Bogu niech będą dzięki za ten dar świadectwa

FOTOGALERIA

Znalezione obrazy dla zapytania bóg kocha każdego

 Idąc za wezwaniem papieży a zwłaszcza Jana Pawła II i jego adhortacji Familiaris consortio, chcielibyśmy otoczyć duszpasterską opieką osoby żyjące w związkach niesakramentalnych, osoby, które z różnego powodu są po rozwodzie i założyły nowe rodziny. Zapraszam do wspólnej modlitwy i słuchania Słowa Bożego, które dla każdego z nas jest zawsze Dobrą Nowiną. Spotkajmy się by umocnić naszą wiarę.Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych czy parafialnych. Wszyscy są mile widziani.Kolegiata Łukowska, niedziela 17 grudnia godz. 17.10 - katecheza i adoracja Najświętszego Sakramentua o 18.00 Msza św.

Przekażmy tę informację innym i zaprośmy osoby z naszego otoczenia, które borykają się z taką sytuacją.

ks. Robert Ponikowski


 

Dzisiaj 6 grudnia w święto Św. Mikołaja, biskupa Mirry przybył do naszej parafii
Święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami. :)
Obiecał, że przybędzie do nas za rok, 6 grudnia.

FOTOGALERIA